Android vs. iOS – różnice pomiędzy największymi systemami mobilnymi

Android vs. iOS – różnice pomiędzy największymi systemami operacyjnymi Obecnie na rynku istnieje kilka systemów operacyjnych. Największymi są iOS oraz Android. Oba znacząco się od siebie różnią. Posiadają różne funkcje i możliwości, o tym właśnie chcemy wam teraz opowiedzieć.

Android vs. iOS – różnice pomiędzy największymi systemami operacyjnymi

Obecnie na rynku istnieje kilka systemów operacyjnych. Największymi są iOS oraz Android. Oba znacząco się od siebie różnią. Posiadają różne funkcje i możliwości, o tym właśnie chcemy wam teraz opowiedzieć. 

Dostępność systemu operacyjnego

Znaczącą różnicą pomiędzy iOS a Androidem jest to, że pierwszy system operacyjny przeznaczony jest tylko dla posiadaczy iPhonów. W żadnym innym telefonie nie można z niego skorzystać. Natomiast Androida możemy znaleźć w sprzętach wielu firm. Przez co jest on powszechny i więcej osób ma do niego dostęp. 

Popularność

Trzeba również zwrócić uwagę na temat popularności tych dwóch systemów operacyjnych. W Polsce więcej osób posiada telefon z Androidem. Natomiast w Stanach Zjednoczonych więcej znajdzie się posiadaczy urządzenia z iOS. Ostatnio nawet w naszym kraju coraz więcej osób ma telefon od Apple, co oznacza, że posiadają właśnie ich system operacyjny. Jednak nadal widać różnice pomiędzy popularnością Androida oraz iOS. 

Aktualizacje

W obrębie tego tematu można znaleźć już zdecydowanie więcej różnic. Apple oraz ich iOS są znani z tego, że regularnie wprowadzają nowości na rynek. Co powoduje, że posiadacze iPhonów często mają szanse zaktualizować swoje urządzenie. Obecnie aktualizacje obejmują nie tylko nowe modele, ale również te wcześniejsze, dzięki czemu osoby, które kupiły telefon kilka lat temu, nadal mogą korzystać z nowości Apple. Firma dzięki aktualizacjom wprowadza wiele nowości związanych z bezpieczeństwem telefonu, jego wyglądem itp. Natomiast aktualizacje w przypadku Androida zdarzają się zdecydowanie rzadziej. Jeśli już są, to nie wprowadzają tylu ciekawych nowości co iOS. Po tym względem firma Apple zdecydowanie jest na przodzie. 

Aplikacje

Oba systemy oferują nam możliwość zgrania wielu aplikacji. Na androidzie w Sklepie Play możecie znaleźć ich więcej, natomiast na iOS w App Store jest ich minimalnie mniej. Nie jest to jednak taka znacząca różnica, ponieważ w tym co Apple nam proponuje i tak znajdziemy coś dla siebie. Warto jeszcze wspomnieć, że w App Store jest więcej płatnych aplikacji. Oczywiście darmowe też można znaleźć i nie są one wyjątkami. Korzystając z Google Play, z pewnością rzadziej będziecie musieli za coś płacić. 

Obecnie coraz mniej różnic można zaleźć pomiędzy iOS a Androidem. Teraz obie firmy wprowadzają nowe rozwiązania, które często są do siebie podobne. Sami musicie zdecydować, który system jest dla was lepszy.

Serwis iPhone Warszawa


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here