Apple skasowało ponad 25 tysięcy aplikacji z AppStore

Apple skasowało ponad 25 tysięcy aplikacji z AppStore – wszystko przez decyzję chińskiego sądu.

Chiński sąd nakazał – Apple wykonał

Apple zmuszony został do skasowania ponad 25 000 aplikacji z chińskiego AppStore’a w związku z decyzją tamtejszego sądu, który uznał, że aplikacje publikowane za pomocą tej platformy nie są zgodne z prawem Chińskim. Według Bloomberga zgłoszono ponad 4 000 aplikacji oznaczonych jako „hazard”. W Chinach bowiem hazard jest surowo zabroniony. Reszta aplikacja pochodziła podobno z list telewizji przemysłowej CCTV.

Apple oświadcza w tej sprawie, że usunęli już wiele aplikacji i kont programistów, próbujących dystrybuować nielegalne aplikacje hazardowe w App Store, jak i są czujni w  staraniach, aby wychwytywać takie konta oraz aplikacje i je kasować.

Chiny od dawna zarzucają Apple opieszałość

To nie pierwszy raz kiedy Chiny zarzucają Apple opieszałość w kasowaniu zgłoszonych aplikacji z AppStore. Chiński rząd twierdzi, że Apple nie robi wystarczająco dużo, by wykrywać oraz kasować takie aplikacje i konta ze swojego AppStore.

Wiadomość o masowym usunięciu aplikacji hazardowych nie jest zaskakująca, ale przypomina o tym, jak amerykańskie firmy zmuszone są zgadzać się z zasadami chińskiego rządu, jeśli chcą prowadzić interesy w tym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here