Autonomiczny pojazd Apple uległ wypadkowi

Apple od jakiegoś już czasu próbuje działać na rynku autonomicznych pojazdów. Nie dziwi nas to, gdyż taki gigant jak Google również to robi i nic w tym dziwnego że Apple chce mu po prostu dorównać a nawet przegonić. Rywalizacja między tymi dwoma firmami trwa na każdym polu technologicznym i nic w tym zaskakującego.

W zgłoszeniu DMV jak donosi EnGadget ujawniono, że jeden z jego autonomicznych pojazdów Apple (Lexus RX450h SUV) był ostatnio zamieszany w wypadek – i spowodowany był on ludzkim błędem. Zgodnie z dokumentem pojazd testowy firmy Apple jadący w trybie autonomicznym 24 sierpnia (14:58) został uderzony przez pojazd marki Nissan Leaf. Zdarzyło się to, gdy pojazd testowy czekał na bezpieczną lukę ruchu na czas swojego przejazdu, aby włączyć się do ruchu na zatłoczoną autostradę Lawrence. Samochód Apple Lexus RX450h SUV jechał z prędkością mniejszą niż 1 mph, podczas gdy Nissan Leaf poruszał się z prędkością około 15 mph.

Według raportów niezależnych instytucji w USA rośnie tendencja do produkowania oraz testowania autonomicznych pojazdów. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż cały czas autonomiczne systemy nie działają tak sama jak prawdziwy kierowcy. Mimo szeroko rozwiniętej technologii nadal nie udało się w 100% zastąpić człowieka za kierownicą oprogramowaniem czy sterownikiem.

Na szczęście nikt nie został ranny w wypadku z udziałem autonomicznego pojazdu Apple 24 sierpnia. Oba pojazdy są jednak uszkodzone.

Zdjęcie/miniaturka : Flickr.com / Andy Grant

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here