Blisko jedna trzecia internautów przyznaje się do piractwa

[REKLAMA]

Badanie IRCenter ukazuje, że 32 proc. Polaków pobiera nielegalnie materiały internetowe. Oznacza to, że niemal jedna trzecia internautów przyznaje się do piractwa.

Spadek zainteresowania stronami z torrentami

Co istotne, w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła liczba użytkowników, którzy korzystają z płatnych serwisów VoD. Na tej płaszczyźnie odnotowano wzrost o 7,7 puntu procentowego i wynosi dziś 22 proc. Jednocześnie o 10 p.p. spadło zainteresowanie serwisami darmowymi (obecnie 58 proc.).

W dalszym ciągu duża grupa osób deklaruje, że pobiera materiały z Internetu, nie uiszczając za nie opłaty. Wynik 32 proc. oznacza, że niemal jedna trzecia internautów przyznaje się do piractwa, choć przeważają tu osoby młode, poniżej 24. roku życia. Poza tym badanie ukazuje, że większą tendencję do nielegalnego ściągania treści mają użytkownicy o niskich dochodach poniżej 2000 zł. Nie ma natomiast różnicy pomiędzy mieszkańcami miast i wsi.

Oczywiście pobieranie treści z sieci jest też niebezpieczne. Dlatego warto się zabezpieczyć, używając dobrego antywirusa. O tym, jak znaleźć takie oprogramowanie, podpowiadamy w artykule pt. Najlepszy antywirus do użytku domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here