Charakterystyka szkła Gorilla Glass 6

[REKLAMA]

Firma Corning odniosła się do nowego szkła, którym za kilka miesięcy pokryte będą ekrany większości smartfonów z górnej półki. Jak wyglądać będzie szkło Gorilla Glass 6?

Kolejna generacja Gorilla Glass

Szkło Gorilla Glass znaleźć można dziś na niemal każdym smartfonie z wyższej i średniej półki cenowej. Oczywiście szkła te są bardzo różne, a to dlatego, że najbliższe będzie już szóstą ich generacją. O popularności tego rozwiązania najlepiej świadczą liczby. Producent deklaruje, że łącznie wyprodukował już przeszło sześć milionów takich akcesoriów.

Co wyróżnia szkło Gorilla Glass 6?

Przedstawiciele firmy informują, że podczas tworzenia szkła Gorilla Glass 5, położono nacisk na skutki pojedynczego upadku smartfona na twardą powierzchnię. Gorilla Glass 6 ma być znacznie odporniejsze i zniwelować skutki kilku kolejnych upadków. Corning deklaruje, że telefon wyposażony w takie szkło, wytrzyma nawet 15 następujących po sobie upadków z wysokości metra.

Większa odporność ma być efektem nowego procesu produkcji, a w tym utwardzania i pokrywania dodatkowymi warstwami, jak i użytych materiałów. Dodatkowo opracowano nową technologię jego barwienia, dzięki czemu z powodzeniem można będzie stosować je również na tyle obudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here