Czy warto stawiać na opony z Allegro?

Zmiana opon to dla wielu kierowców spory problem. Przede wszystkim ze znalezieniem odpowiedniego ogumienia. Nie brakuje zwolenników opon letnich i zimowych, ale są również tacy, którzy wolą oszczędzić na wymianie i kupują opony całoroczne. Oferta opon samochodowych jest ogromna, a najwięcej oferuje ich serwis sprzedażowy Allegro. Jakie opony można tam znaleźć i czy rzeczywiście jest to najlepsza opcja dla kierowcy, który potrzebuje ogumienia do swojego auta?

Opony na Allegro – funkcjonalność

Cały dział poświęcony oponom jest stworzony z głową i w pełni funkcjonalny. Przede wszystkim w oczy rzuca się wyszukiwarka, która pomoże wszystkim kierowcom bez wyjątku. W jednym miejscu w zasięgu kilku kliknięć myszką są opony do samochodów osobowych, ciężarowych, z napędem 4 × 4, motocykli i skuterów, a nawet maszyn budowlanych i rolniczych.

Oczywiście, idąc dalej, można w krótkiej chwili znaleźć opony odpowiednie pod względem sezonu (letnie, zimowe, całoroczne), szerokości, profilu, średnicy, marki, ilości sztuk (1 szt., 2 szt., komplet, inna liczba) oraz stanu (nowe, używane i bieżnikowane). Nie ulega więc wątpliwości, że taka wyszukiwarka jest niezwykle funkcjonalnym narzędziem, z którego zadowolony będzie każdy użytkownik serwisu szukający opon do samochodu osobowego, dostawczego czy dwukołowca.

Nowe i używane, oryginalne i zamienniki

Nie ulega wątpliwości, że zakup kompletu opon to dla wielu kierowców dość duży wydatek, niekiedy stanowiący dużą część wartości samego samochodu. Dlatego nie brakuje kierowców, których interesują nie tylko oryginalne opony od najlepszych marek, ale i zamienniki. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na klasę producenta.

Za najlepszych producentów opon samochodowych uważa się koncerny Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian, Pirelli czy Yokohama. Klasę średnią stanowią: BFGoodrich, Falken, Firestone, Fulda, Hankook, Kleber, Kumho i Uniroyal, a ekonomiczną: Barum, Dayton, Dębica, Imperial, Nexen, Sava, Sportiva czy Zeetex. Wybór jest więc ogromny i w wielu przypadkach zamienniki opon są w pełni racjonalnym wyborem. Zwłaszcza w samochodach starszych i ze słabszymi silnikami, które użytkowane są głównie w warunkach miejskich. Co istotne, tanie opony często są tworzone na podstawie technologii znanych z klas premium, choć nie tych obecnych, ale starszych.

Ze znalezieniem odpowiednich opon na Allegro większego problemu więc nie ma. To nie koniec zalet całego serwisu oponiarskiego. Bez wątpienia dużą wartością dodaną są napisane w prostym języku poradniki, z których skorzystają nie tyle doświadczeni kierowcy, jak laicy o niewielkim stażu za kierownicą. Pomagają one w znalezieniu odpowiednich opon, które będą właściwym wyborem pod kątem jakości, ale również i możliwości finansowych kierowcy.

Jednak, jak każdy serwis, również i tutaj jest co nieco do poprawy. Wydaje się, że sporą pomocą byłaby aktualna lista promocji sprzedaży opon. Jako że wielu kierowców w pierwszej kolejności sprawdza oferty promocyjne, zestawienie aktualnych rabatów byłoby na rękę. Pod względem funkcjonalności i oferty serwisowi Allegro wiele do zarzucenia mieć bowiem nie można.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here