Czym jest Paysafecard?

W dzisiejszych czasach większość płatności odbywa się za pomocą internetu i kart płatniczych. Wraz ze zmianą systemu płatności z gotówkowego na elektroniczny zmieniły się również zwyczaje z tym związane, a także szanse i zagrożenia. Wiele osób ma obawy związane z udostępnianiem danych swoich kart powiązanych z kontami w banku z obawy przed utratą oszczędności życia. Poniekąd nie ma nic dziwnego w tego rodzaju obawach. Kradzieże danych to w naszych czasach nic dziwnego.

Pewnym rozwiązaniem takich problemów jest między innymi karta PaySafeCard, którą można określić w skrócie jako przedpłacona karta służąca do dokonywania płatności w sieci. Użytkownik karty nie musi podawać żadnych swoich danych bankowych, ani tym bardziej danych swoich kart. Każda karta PaySafeCard posiada 16-znakowy kod PIN, za pomocą którego potwierdzamy i jednocześnie weryfikujemy płatność.

Skoro już wiemy czym jest to nowoczesne narzędzie, warto zastanowić się gdzie kupić PaySafeCard. Karty przedpłacone PaySafeCard można kupić w wielu sklepach z elektroniką, a także na stacjach benzynowych Circle K, w kioskach, Żabkach, w kioskach InMedio, sklepach Małpka Express, 1 Minute czy w marketach. Jak widać, jest wiele miejsc, w których można nabyć kartę przedpłaconą PaySafeCard. Zwykle znajdują się przy kasach wraz z kartami do telefonów, voucherami i innymi bonami. Na stronie PaySafeCard znajduje się również wyszukiwarka placówek, w których zakupimy kartę. Do wyboru dla klientów dostępne są karty o wartościach: 20, 30, 50, 100 lub 200 złotych. Gdy środki na karcie się kończą, można ją po prostu doładować nowymi środkami.

Karty przedpłacone umożliwiają dokonywanie płatności w wielu sklepach internetowych oraz serwisach. Tego rodzaju kartą zapłacimy za gry MMO, gry rekreacyjne lub zręcznościowe (World of Tanks, Steam, GoodGame Empire, War Thunder), za komunikatory i połączenia internetowe, usługi, podróże, a także za zakłady sportowe. Warto przypomnieć, że są to płatności bardzo bezpieczne, gdyż nie wymagają podania żadnych wrażliwych danych, których kradzież może skutkować pozbawieniem środków z konta bankowego.

Przyświecające PSC wartości to przede wszystkim finansowe bezpieczeństwo użytkowników. Osoby, które zdecydują się na płatność kartą PaySafeCard nie muszą podawać żadnych danych osobowych, niemniej jednak należy zwrócić uwagę, że z otrzymanym PIN-em należy obchodzić się w sposób ostrożny. Oficjalny serwis dotyczący PSC podaje kilka wskazówek bezpieczeństwa. Dotyczą one między innymi tego, by kartą posługiwać się jedynie w autoryzowanych serwisach. Z otrzymanym do karty PIN-em należy obchodzić się bardzo ostrożnie, zupełnie jak z pinem do karty: nie należy go umieszczać w wiadomościach e-mail czy podczas rozmowy telefonicznej. W przypadku stwierdzenia nieautoryzowanych działań na karcie należy ją od razu zablokować. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z kartą, utratą karty w wyniku zgubienia lub kradzieży, należy się od razu skontaktować z Centrum Serwisowym PaySafeCard.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here