Dane na serwerach są bezpieczne – zapewnia Apple

Nie tak dawno pisaliśmy o nie lada wyczynie młodego hakera z Australii, który dokonał włamania do tajnego systemu Apple. Artykuł o tym znajdziecie TUTAJ.

Dokonał on włamania do tajnego systemu Apple pobierając około 90GB danych z serwerów Apple.

Apple zapewnia – dane użytkowników w pełni bezpieczne

Apple w związku z tym incydentem postanowiło wydać oświadczenie informujące nas o tym, że dane są w pełni bezpieczne. Oto oświadczenie firmy :
„At Apple, we vigilantly protect our networks and have dedicated teams of information security professionals that work to detect and respond to threats,” a company spokesman told Guardian Australia in a statement.

“In this case, our teams discovered the unauthorised access, contained it, and reported the incident to law enforcement. We regard the data security of our users as one of our greatest responsibilities and want to assure our customers that at no point during this incident was their personal data compromised.”

Po krótce tłumacząc Apple chce przekazać nam, że chroni dostępy do swoich serwerów jak i posiada zespół natychmiastowego reagowania na takie incydenty, których nim przeciwdziała najszybciej jak to możliwe. Apple zapewnia, że dane wrażliwe użytkowników nie zostały przez to włamanie w żaden sposób naruszone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here