Dlaczego pozycjonowanie stron jest ważne?

W sieci jest dziś wiele stron internetowych. Tyczy się to każdej branży i dziedziny. W związku z tym warto zadbać o ich jak najwyższą pozycję. Tu należy przyjrzeć się pozycjonowaniu stron internetowych. Jak zadbać o wysoką pozycję witryny w wynikach wyszukiwarki Google?

Wysoka pozycja = więcej klientów

Nie ulega wątpliwości, że z wyszukiwarek internetowych korzysta dziś wielu internautów, których interesują jakieś usługi lub produkty. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, bo ta jest zdecydowanie najpopularniejszą wyszukiwarką w sieci, na ogół rozglądają się oni za firmą, sklepem lub każdym innym podmiotem nie dalej niż na pierwszą bądź drugą stronę z wynikami wyszukiwania.

Oznacza to, że strony, które znajdują się niżej w wynikach wyszukiwania, nie mają wielu szans na to, że dany internauta, który może stać się potencjalnym klientem, odwiedzi ich stronę. I wręcz przeciwnie – strony z topu wyszukiwarek mogą liczyć na znacznie większy ruch, co przekłada się na liczbę klientów. Dlatego pozycjonowanie stron internetowych jest tak ważne!

Jak pozycjonować strony w sieci?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces dość mocno skomplikowany. To mnóstwo działań, którymi określa się zabiegi służące osiągnięciu wysokiej pozycji danej strony w internetowych wyszukiwarkach. Oczywiście działania SEO (z ang. search enginee optimization) obejmują bardzo wiele działań, które pozwolą ocenić robotom wyszukiwarki daną stronę jako wartościową, umieszczając ją wysoko w wynikach wyszukiwania. Sama pozycja strony zależy m.in. od konkurencyjności danej frazy kluczowej, ale też ilości i jakości linków prowadzących do pozycjonowanej witryny.

Wracając do samych zysków, jakie można osiągnąć z pozycjonowania, to wzrost ruchu na stronie, a tym samym intensyfikacja zysków. Poza tym pozycjonowanie przynosi korzyści wizerunkowo-reklamowe, gdyż wysoka pozycja w Google utrwala daną markę w świadomości odbiorców. Oczywiście pozycjonowanie powinno być wykonywane regularnie, a nie może być tylko jednorazowym zabiegiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here