Do jakich pomieszczeń pasują lampy wiszące?

Lampy wiszące stanowią nieodłączny element aranżacji mieszkań i domów. Najczęściej są wykorzystywane w roli głównego źródła światła, a ze względu na ponadczasowy charakter da się je stosować praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, pamiętając o paru istotnych kwestiach.

Lampa wisząca w salonie

Salon to miejsce w największym stopniu kojarzące się z lampami wiszącymi. Lampa wisząca jest tu zwykle centralnym oświetleniem zamontowanym na środku sufitu. Można jednak pokusić się i o inną aranżację oświetlenia z wykorzystaniem omawianych lamp, jeśli pokój dzienny zostanie podzielony na kilka stref. Zawiesza się je wówczas nad stołem, przy którym rodzina spożywa posiłki, nad biurkiem czy w celu oświetlenia kącika relaksacyjnego.

Lampa wisząca w kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym gospodarstwie domowym. Nie bez powodu często nazywa się ją sercem domu, w związku z czym wymaga odpowiedniego oświetlenia. Eksperci ze sklepu Centrum Światła radzą, aby lampa wisząca do kuchni odznaczała się jak najlepszymi walorami funkcjonalnymi i zapewniała dobre, jasne światło niezbędne przy wykonywaniu rozmaitych czynności związanych z przygotowywaniem posiłków i nie tylko.

Lampa wisząca w sypialni

Z racji na przeznaczenie w sypialni nieodzowne jest równomiernie rozprowadzone, łagodne światło, jakie zapewniają m.in. nowoczesne  lampy Massive. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w sypialni klasycznego żyrandola, co nierzadko okazuje się interesującym rozwiązaniem.

Lampa wisząca w pokoju dziecka

Trudno wyobrazić sobie dziecięcy pokój bez centralnie zamontowanej lampy wiszącej. Ma ona za zadanie porządnie oświetlić całe pomieszczenie, co sprzyja zabawie oraz porządkom. Lampy wiszące dla dzieci występują w różnych kształtach, łatwo więc znaleźć model, który spodoba się małemu domownikowi.

Na powyższych przykładach widać, że lampy wiszące można wykorzystywać w wielu pomieszczeniach. Bardzo ważne jest to, aby odznaczały się świetnymi parametrami i dawały adekwatne do sytuacji światło. Oczywiście powinny też pasować do aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here