Funkcjonalne oświetlenie do pokoju dziecka – jak je wybrać?

Oświetlenie w dziecięcym pokoju powinno spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być praktyczne i bezpieczne dla małego domownika, a także idealnie współgrające z aranżacją pomieszczenia.

Oświetlenie do pokoju dziecka – jakie lampy?

Urządzając pokój dziecka, warto brać poprawkę na to, że w miarę upływu czasu jego wystrój będzie się zmieniał w zależności od potrzeb najmłodszego domownika. Z tego względu należy zastanowić się nad tym, jakie funkcje powinno spełniać oświetlenie do pokoju dziecięcego, co z kolei przekłada się na zakup odpowiednich lamp. W pokoju dziecka zdecydowanie nie może zabraknąć centralnego oświetlenia w postaci lampy wiszącej. Oprócz tego musi się w nim znaleźć lampka nocna. Znakomicie sprawdzają się też kinkiety. Gdy dziecko podrośnie, trzeba nabyć również lampkę na biurko.

Oświetlenie do pokoju dziecka – jaka barwa światła?

W swoim pokoju dziecko powinno czuć się bezpiecznie. Eksperci ze sklepu Lamps & Company radzą, aby koniecznie mieć na uwadze barwę światła. W lampach dla dzieci stosowane są przeważnie źródła światła, których temperatura barwowa wynosi 2700-3400 K. Takie światło daje wrażenie przytulności i spokoju, co sprzyja odpoczynkowi. W lampkach na biurko dla starszych dzieci w wieku szkolnym wykorzystywane są z kolei źródła światła o chłodniejszej temperaturze barwowej, która pomaga się skoncentrować i skupić na nauce.

Oświetlenie do pokoju dziecka – jakie źródło światła?

Obecnie najpopularniejszym źródłem światła w pokojach dzieci są żarówki LED. Za ich stosowaniem przemawia szereg przesłanek. Przede wszystkim są bardzo oszczędne – zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Ponadto występują w szerokiej gamie modeli, jeśli chodzi o kształt oraz parametry. Odznaczają się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, dlatego do pokoju dziecka są najlepszą inwestycją.

Oświetlenie do pokoju dziecka – w jakim stylu?

Stylistyka lamp powinna pasować do wystroju dziecięco pokoju. Jeśli są problem z wyborem odpowiednich modeli, klasyka zawsze okaże się strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here