Google zablokowało 39 kont w serwisie YouTube

[REKLAMA]

Google również podejmuje walkę z kontami w serwisie YouTube prowadzącymi do pewnych ingerencji wyborczych. Zamknęli oni 39 kont powiązanych z Republiką Iranu.

W wpisie o tym jak Facebook usunął ponad 600 kont informowaliśmy o walce z kontami, które propagowały ingerencje wyborcze poprzez swoje kampanie.

Do takiej samej walki stanęło Google w swoim serwisie YouTube. Konta te miały za zadanie koordynować, propagować poglądy polityczne poprzez publikację agresywnych wpisów.

Google ujawniło również, że prócz kont, które prowadziły wyżej wymienione działania firma wykrywała również sporadyczne próby ataków typu „phishing” skierowanym właśnie przeciwko takim kampaniom a które miały posłużyć jako próba wyłudzenia informacji. Firma oczywiście natychmiastowo podjęła odpowiednie działania oraz usunęła konta naruszające zasady jak i zgłosiła sprawę odpowiednim organom ścigania.

Jak twierdzi przedstawicielstwo Google od momentu wykrycia takich działań prowadzone są stałe monitorowania sytuacji oraz kampanii prowadzonych w serwisie. Zasięg kampanii jaki osiągnęły usunięte konta opiewał na 1800 wyświetleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here