Jak chronić iPhone’a? Etui na telefon Apple’a!

Nie ulega wątpliwości, że iPhone to telefon wybitny, bezsprzecznie czołówka wśród smartfonów na rynku. Jakość ceni się jednak bardzo wysoko, dlatego też ceny smartfonów z systemem iOS są naprawdę wysokie. Tym bardziej warto zadbać o to, aby go nie uszkodzić. Jeżeli tak, nie można zapomnieć o etui na telefon. Które case jest najlepsze?

iPhone 12 – ja go chronić?

Pod uwagę weźmy iPhone’a 12. Bez wątpienia to telefon solidny, ale nie jest niezniszczalny. Wręcz przeciwnie, ma on wiele elementów podatnych na stłuczenie. Dlatego warto zainwestować w etui iPhone 12. Jako że akcesoria do smartfonów są dziś na rynku naprawdę liczne, nie będzie z tym problemu. Sęk w tym, aby postawić na solidny pokrowiec iPhone 12. Jednak jakie etui do iPhone 12 wybrać, aby mieć najlepszą ochronę swojego telefonu?

Zacznijmy od tego, że etui niweluje ryzyko uszkodzenia telefonu, co zwłaszcza przy iPhone’ach ma niebagatelne znaczenie. Otóż telefon od amerykańskiej marki Apple to nie tylko wysoka cena, ale również astronomiczne ceny komponentów. Poza tym iPhone 12 jest dość śliski, a więc nie trudno go upuścić.

Jako że etui na telefon to wiele różnych akcesoriów, również wykonanych z przeróżnych materiałów, stopień ochrony telefonu jest różny. Najsłabszym jest silikonowy case, który chroni przed zarysowaniami, ale to tyle. Poza tym takie akcesorium do smartfonów jest śliskie, a więc telefon nie trzyma się w dłoni o wiele lepiej, jak bez silikonowego pokrowca. Plusem jest niska cena i szeroki wachlarz kolorystyczny.

Lepszym wyborem będzie pokrowiec kevlarowy, o ile jest on wykonany z kevlaru, a nie poliwęglanu wzmacnianego plastikiem. Wówczas to zadowalająca ochrona przed upadkami, a i cena jest przyzwoita. Ma jednak swój minus, a mianowicie na tyle powiększa on telefon, że smartfon z trudem mieści się w dłoni, a jego obsługa jedną ręką jest męcząca.

Pamiętaj o szkle, najlepiej hartowanym!

Etui na telefon to nie wszystko. Bez względu na to, jakie case wybierzesz, przede wszystkim należy chronić wyświetlacz. Tutaj również jest kilka rozwiązań, z czego najprostszym jest folia. To dobry wybór pod kątem ceny, ale ochrona ekranu, którego naprawa czy wymiana pochłonie co najmniej kilkaset złotych, jest na słabym poziomie. Faktycznie będzie chroniła ekran przed drobnymi zarysowaniami, ale na pewno nie przed upadkiem i pęknięciem. Poza tym łatwo o zarysowanie ekranu, na którym znajduje się folia na przykład przez klucze noszone w kieszeni.

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie szkło hartowane, które doskonale chroni ekran przed zarysowaniami i pęknięciem. Przez wysokiej jakości szkło można ochronić cały front urządzenia. Dzięki temu jako pierwsze zawsze uszkodzeniu ulega szkło, które można łatwo wymienić.

Nie ulega więc wątpliwości, że warto inwestować w akcesoria do smartfonów, również, jeżeli jest to iPhone 12. Ochrona w postaci solidnego pokrowca w połączeniu ze szkłem hartowanym na ekran jest wystarczająca i dobrze chroni telefon przed uszkodzeniem, tym samym wydłużając jego żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here