Jak robić zakupy przez telefon?

Telefony są dziś coraz bardziej zaawansowane i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba mieć na uwadze, że dawniej służyły one jedynie do rozmów głosowych, ewentualnie pisania wiadomości tekstowych. Dziś to już naprawdę nowoczesne urządzenia, które pozwalają na kontakt przez pocztę elektroniczną, przeglądanie serwisów społecznościowych, ale również robienie zakupów. Jak się okazuje, rynek m-commerce, a więc zakupów z poziomu urządzeń mobilnych szybko rośnie w siłę. Jak kupować przez Internet i jakie zalety niesie w sobie ta forma zakupów?

Co kupować przez Internet?

Nie da się ukryć, że obecnie w sklepach można kupić niemal wszystko. Trzeba mieć na uwadze, że asortyment jest bardzo szeroki. Na ulicach niemal każdego polskiego miasta można kupić książki, płyty, produkty spożywcze, sprzęty AGD i RTV, meble i wszystko, co jest nam potrzebne. Należy mieć jednak na uwadze, że każdy produkt nabyć można również przez Internet. Nie jest tajemnicą, że zakupy internetowe z roku na rok są coraz popularniejsze. Jednak zakupów Polacy dokonują już nie tylko z poziomu laptopów i komputerów stacjonarnych, ale również telefonów czy tabletów. To zakupy z poziomu urządzeń mobilnych, a więc sektor m-commerce.

W zasadzie nie różnią się one niczym od e-zakupów, z tą tylko różnicą, że komputery nie są tutaj zupełnie potrzebne. Wystarczy do tego telefon i aplikacja zakupowa, choć nie zawsze, ponieważ każdy sklep czy portal aukcyjny ma również stronę dostosowaną do urządzeń mobilnych. Z poziomu aplikacji zakupy są jednak przyjemniejsze i płynniejsze. Jeżeli już decydować się na m-zakupy, to warto przy tym pobrać aplikację sklepu lub portalu aukcyjnego, np. aplikacja Allegro.

Co przemawia za zakupami przez telefon?

Największą zaletą zakupów przez Internet z poziomu urządzeń mobilnych jest oczywiście oszczędność czasu, a przy tym również wygoda. Nie trzeba tracić wielu godzin na dojechanie i poruszanie się po sklepach. Zakupów dokonać można z własnego miejsca zamieszkania, nie wychodząc nawet z pokoju. Wielu Polaków zakupy internetowe robi też w pracy. Przynajmniej wówczas, kiedy pracują oni przy komputerach.

Jednak zakupy przez komputer to na ogół konieczność siedzenia przy biurku. Oczywiście można zabrać ze sobą komputer do łóżka, ale nie jest to szczególnie wygodne. O wiele łatwiej jest robić zakupy w łóżku przez telefon. Smartfony są małe i lekkie, a aplikacje zakupowe pozwalają na płynne, szybkie i bezproblemowe wyszukiwanie interesujących produktów. Problemów nie ma również z samym procesem zakupu czy płatnością internetową. Cała transakcja trwa zaledwie kilka minut. Prawda, że proste?

Wielu zastanawia się, czy zakupy mobilne mają jakieś wady. Jeżeli już, to można tu zwrócić uwagę na brak możliwości namacalnego sprawdzenia towaru. Przynajmniej wówczas, kiedy klient takiego samego produktu nie miał możliwości obejrzeć w sklepie stacjonarnym. Poza tym trzeba poczekać na dostawę, choć to kwestia zaledwie kilkudziesięciu godzin. Jeśli dodać do tego fakt, że zakupione towary można w ciągu kilku dni zwrócić, z pewnością zakupy przez urządzenia mobilne to bardzo ciekawa opcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here