Jak w prosty sposób zmienić ip?

[REKLAMA]

Każdy komputer, który podłączony jest do sieci, posiada swój indywidualny i unikatowy adres, po którym z łatwością można dojść do użytkowników komputera. To jednak nie jest tak, że adres ten jest przypisany na stałe i nie można go zmienić. Jak zmienić ip? Jest to jak najbardziej możliwe. Potrzebne będzie odrobina wiedzy i umiejętności.

1.   Co to jest ip?

2.   Jak zmienić ip?

3.   Co wychodzi korzystniej – vpn, proxy czy tor?

To zaledwie garstka wiedzy, jednak osobom, które wcześniej nie miały żadnej styczności ze zmianą adresu ip swojego komputera powinna choć odrobinę pomóc zapoznać się z tą tematyką, która tylko na pozór wydaje się bardzo skomplikowana. Adres ip swojego komputera może zmienić każdy, trzeba tylko wiedzieć jak szybko zrobić to w umiejętny sposób. Wówczas żadne limity na serwisach streamingowych nie będą już straszne!

Co to jest ip?

Każdy, kto chce zmienić adres ip swojego komputera, powinien się w pierwszej kolejności zainteresować tym, czym ip w ogóle jest. Taka podstawowa wiedza pozwoli o wiele lepiej poznać skomplikowaną tematykę połączeń sieciowych. W najprostszy sposób można to ująć tak – ip jest adresem w sieci, który posiada każdy komputer lub serwer. Nadawany numer jest indywidualny. Taki numer pozwala nie tylko na identyfikację konkretnego urządzenia, ale także umożliwia sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w sieci internetowej. Gdyby nie było adresów ip, to taka komunikacja byłaby niemożliwa do przeprowadzania. Jak wygląda adres ip? Jest to ciąg liczb, które zostały między sobą oddzielone kropkami. Użytkownik może posiadać adres ip stały lub zmienny. Adresy ip można podzielić na prywatne oraz publiczne. Jeżeli komputer posiada publiczny adres ip, to jest on całkowicie otwarty dla innych użytkowników sieci. Osoby, którym zależy na większej prywatności i większym poczuciu bezpieczeństwa, powinny zainteresować się opcją, jaką jest prywatny adres ip.

Jak zmienić ip?

Istnieje kilka sposobów na to, aby zmienić ip. Dzięki temu wzrasta poziom bezpieczeństwa, a użytkownik internetu staje się bardziej anonimowy w sieci. Warto pamiętać o tym, że każdy ruch, jaki dany użytkownik wykona w sieci, jest zapisywany i śledzony, chociażby przez programy analityczne. Takie śledzenie umożliwia adres ip. Mechanizm ten działa bardzo prosto i właśnie w oparciu o niego zbudowany został między innymi remarketing. Jeżeli ktoś przegląda prezent dla swojej ukochanej i nie chce, aby przez następny miesiąc wyświetlały się na komputerze reklamy wybranego pierścionka, to może zmienić adres ip i dzięki temu stanie się bardziej anonimowy, a wybranka serca z pewnością nie dowie się o planach. Czy zmiana adresu ip jest trudna? Może się tak wydawać na pierwszy rzut oka, jednak jeżeli ktoś choć odrobinę wgłębi się w temat, to przekona się, że zmiana adresu ip komputera jest bardzo prosta. Jednym ze skutecznych sposobów na to, aby zmienić ip jest VPN. Na stronie DobryVPN.pl można sprawdzić najlepszych dostawców VPN-ów.

Co wychodzi korzystniej – vpn, proxy czy tor?

Zasadniczo nie ma wątpliwości co do tego, że chcąc zmienić adres ip, najlepiej jest w tym celu wykorzystać VPN. Wystarczy znaleźć sprawdzonego dostawcę tej usługi i ją zainstalować. Niekiedy można do zmiany adresu ip wykorzystać także proxy lub tor-a, jednak w tych przypadkach trzeba już posiadać nieco więcej wiedzy na temat zmiany adresów ip. Jakie są korzyści ze zmiany adresu ip? Komputer, a co za tym idzie użytkownik sieci staje się bardziej anonimowy, a przez to w o wiele mniejszym stopniu jest narażony  na uporczywe reklamy, które często atakują ze wszystkich stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here