Jak wybrać krzesło do pracy przy komputerze?

Wiele osób pracuje przy komputerze każdego dnia, poświęcając dużo czasu na wykonanie swoich codziennych obowiązków. Pamiętajmy o tym, aby wybrać odpowiednie krzesło do pracy przy komputerze, które ułatwi nam wykonywanie obowiązków. Na co należy zwracać uwagę, wybierając krzesło biurowe ergonomiczne? Postarajmy się odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Ból w plecach

Może nie wszyscy są w stanie sobie to uświadomić, ale to nieodpowiednie krzesło jest odpowiedzialne za paniczny ból w plecach, który bardzo często pojawia się u osób pracujących przy komputerze. Nie da się wytrzymać w jednej postawie przez osiem (a nawet więcej) godzin w pracy.

Wyginamy się na różne strony (często nieświadomie), chcąc sobie zapewnić jak najwygodniejszą postawę, często kosztem naszego własnego zdrowia. Jeżeli nasze plecy nie mają odpowiedniego podparcia, będziemy przez bardzo długi czas męczyć się z potwornym bólem w plecach.

Jeżeli zdecydujemy się na dopasowane do naszych potrzeb krzesła ergonomiczne, to nie będziemy mieli problemu z takimi przypadłościami. Jak więc wybrać odpowiednie krzesło do pracy przy komputerze?

Dopasowane krzesło

Krzesła ergonomiczne to takie, które posiadają wyprofilowane oparcie, dzięki czemu nasz kręgosłup sam z siebie układa się na delikatny kształt litery „S”. Niektórzy myślą, że powinniśmy siedzieć sztywno, prosto, jak kij od miotły. Jest to błędne myślenie, które raz na zawsze trzeba skorygować. Stąd wniosek, że oparcie nie może być proste, ale równie delikatne wyprofilowane, aby mogło zapewnić człowiekowi zachowanie naturalnej zdrowej postawy.

Siedzisko musi posiadać regulację. Jak wiadomo, każdy z nas ma zupełnie inny wzrost. Człowiek przy komputerze powinien zachować taką postawę, aby jego nogi były ugięte pod kątem 90 stopni.

Krzesło do pracy przy komputerze powinno umożliwiać regulację siedziska w taki sposób, aby każdy mógł sobie w odpowiedni sposób poradzić z dopasowaniem do swoich potrzeb. Jeżeli już jest mowa o siedzisku, to należy również wspomnieć o tym, że nie może ono być zbyt głębokie, ani zbyt płaskie. Obydwie te propozycje są nieprzyjazne dla naszego kręgosłupa, dlatego zawsze należy ich unikać.

Funkcjonalne krzesło

Krzesło biurowe ergonomiczne musi być funkcjonalne, aby mogło nam codziennie służyć. O co dokładnie chodzi? Starajmy się wybrać taki model, który będzie umożliwiał regulację kąta oparcia w siedzisku. W niektórych modelach krzesła pozwalają na zastosowanie funkcji bujania, co dla przeciążonego kręgosłupa może okazać się wielką ulgą.

Sztywne siedziska na pewno nie będą nam dobrze służyć. Krzesła ergonomiczne powinny również umożliwiać dopasowane głębokości siedziska. Dzięki temu zarówno osoby szczupłe, jak również te nieco tęższe będą mogły dopasować siedzisko do własnych potrzeb.

Zwróćmy również uwagę na to, czy krzesło do pracy przy komputerze ma solidne kółka jezdne, dzięki czemu będziemy mogli się swobodnie przesuwać w dowolnym kierunku. Nie ma co wybierać pierwszego, lepszego krzesła do pracy, jeżeli chcemy zadbać o siebie.

Artykuł powstał we współpracy z kupkrzeslo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here