Jakie są najważniejsze trendy w chmurze hybrydowej w 2021 roku?

[REKLAMA]

Chmura hybrydowa to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie dla współczesnych przedsiębiorców. Ten rodzaj chmury obliczeniowej łączy w sobie najlepsze cechy prywatnych i publicznych usług w zakresie cloud. Zdalne oprogramowanie w postaci chmury hybrydowej umożliwia komunikację między poszczególnymi usługami i użytkownikami bez konieczności bezpośredniego dostępu do zasobów. W ten sposób firmy mogą przenosić obciążenia między poszczególnymi elementami chmury w miarę zmieniających się stale potrzeb i fluktuacji kosztów. Czy rok 2021 to dobry moment, by zacząć korzystać z takiego rozwiązania? Jakie trendy w chmurach hybrydowych będą aktualne w 2021 roku?

Chmura hybrydowa zdominuje rok 2021 w IT

To dość odważne stwierdzenie, ale nie boimy się go głośno i wyraźnie zaakcentować. Nie ma wątpliwości, że coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce i na świecie zdecyduje się na korzystanie z chmury hybrydowej w 2021 roku.

Głównie po to, by utrzymać na najwyższym poziomie przepływ informacji w firmie. Co za tym idzie, zwiększyć jakość oferowanych produktów i usług.

Specjaliści w dziedzinie IT uważają, że właśnie rok 2021 jest dobrym momentem na rozpoczęcie korzystania z technologii, jaką jest chmura hybrydowa.

Możemy zgodzić się z tą tezą. W końcu połączenie publicznych i prywatnych rozwiązań obliczeniowych zapewnia zwiększoną elastyczność i bezpieczeństwo pracy.

Zwiększy się wykorzystanie sztucznej inteligencji

AI jest obecnie wykorzystywane coraz odważniej i częściej. Można powiedzieć, że sztuczna inteligencja dokonuje pewnej rewolucji w naszym postrzeganiu nowoczesnych technologii.

Pojawiają się już boty i programy, korzystające z AI na szeroką skalę. Na przykład do obsługi klienta przy pomocy chatbox na stronach internetowych.

Mariaż sztucznej inteligencji z technologią przetwarzania danych w chmurze może być światowym trendem w 2021 roku. Co to da? Pomoże przedsiębiorcom i ich firmom w osiągnięciu większej skuteczności strategii biznesowych. Oszczędności kosztów i elastyczność pracy z pewnością staną się jeszcze bardziej dostępne dzięki AI.

Raporty wskazują, że do 2023 globalne wydatki systemy sztucznej inteligencji mogą wynieść prawie 100 miliardów dolarów.

Wzrośnie zapotrzebowanie na usługi VPN

Rok 2020 i pandemia koronawirusa przyniosły nam prawdziwy rozkwit w temacie pracy zdalnej. Coraz częściej pracodawcy decydowali się zlecać swoim współpracownikom wykonywanie zadań z domu. Chmury obliczeniowe już wtedy stawały się coraz bardziej popularne. Wszystko wskazuje na to, że ich renoma będzie tylko rosnąć.

W związku z tym wzrośnie też zapotrzebowanie na wysokiej jakości programy VPN. Ich największa zaleta to szyfrowanie połączenia internetowego. Dzięki temu każdy ruch w sieci jest zabezpieczony przed wyciekiem danych. VPN zwiększa też prywatność i anonimowość użytkowników.

Te cechy są kluczowe, jeśli chodzi o łączenie się z chmurami obliczeniowymi. Usług VPN jest całe mnóstwo. Różnią się od siebie dodatkowymi funkcjami, szybkością połączenia, cenami subskrypcji. Choć istnieją i darmowe programy. Przed wyborem odpowiedniej usługi warto poczytać o tym, który VPN jest najlepszy.

Firmy zrezygnują z serwerów na rzecz chmury

Serwery do gromadzenia danych i ich archiwizacji stają się pomału przeszłością w firmach. Coraz częściej zamiast zajmować miejsce w biurze komputerami, dyskami twardymi i okablowaniem, korporacje wybierają outsourcing w postaci chmury obliczeniowej. Wszystko wskazuje na to, że w ślad za największymi pójdą także mniejsze biznesy.

Chmura hybrydowa i obliczenia bezserwerowe to innowacja, na jaką można sobie pozwolić nawet w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Bazy danych i operacje firmowe można przenieść do chmury, a jej hybrydowy model zdaje się być do tego idealny.

Firmy oczekują większej elastyczności, a także oszczędności kosztów. Przejście z serwerów na chmurę hybrydową to bardzo dobry sposób na osiągnięcie progresu w obu tych kwestiach.

Usługi chmury hybrydowej, big data i IoT zostaną połączone

Big data to gromadzenie dużych ilości danych. Dostarczają one przedsiębiorstwom informacje na temat konkretnych zapotrzebowani rynku i klientów. Analizując zmieniające się zachowania w biznesie, firmy mogą lepiej przygotować działania marketingowe.

Z kolei IoT (Internet of Things) odnosi się do systemu powiązanych ze sobą obiektów, które potrafią zbierać i wykorzystywać dane. Odbywa się to przy pomocy sieci bezprzewodowej i z wyłączeniem czynnika ludzkiego.

W 2021 roku możemy być świadkami połączenia tych dwóch nowoczesnych technologii informacyjnych z chmurami hybrydowymi. Dzięki zestawieniu big data, IoT i chmur w jedno, przetwarzanie danych będzie jeszcze efektywniejsze.

Korzystając ze wszystkich najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie IT, firmy są w stanie wyprzedać swoich konkurentów. Używając do tego chmury hybrydowej mogą analizować zachowania na rynku, podejrzeć działania innych przedsiębiorstw i lepiej opracować swoje strategie na kolejne tygodnie czy miesiące.

Jakkolwiek trendy w chmurze hybrydowej w 2021 roku nie wpłyną na działania Twojej firmy, musisz pamiętać o jednym. Cokolwiek robisz w wirtualnym świecie, dla pewności zabezpiecz się przy pomocy VPN. Nie chcesz chyba, by konkurencja dowiedziała się, że obserwujesz ich poczynania, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here