Młodzi Brytyjczycy odwracają się od Facebooka

Nie ulega wątpliwości, że Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Ogromną popularnością cieszy się on również na Wyspach, choć Brytyjczycy odwracają się od Facebooka na rzecz Snapchata.

Snapchat, Facebook i Instagram

Jeśli wierzyć prognozom eMarketera, a nie ma powodów do tego, aby tego nie robić, w tym roku Snapchat w Wielkiej Brytanii zyska przeszło 350 tys. nowych użytkowników w wieku 18-24 lata. W sumie będzie miał ich 16,2 mln, choć w wybranym przedziale wiekowym, z zyskującej na popularność aplikacji korzystać będzie 5 mln Brytyjczyków.

Całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że Facebook będzie mniej popularny z wynikiem na poziomie 4,5 mln użytkowników. Warto zauważyć, że sytuacja, kiedy to Snapchat w rankingu popularności jest przed Facebookiem, zdarza się po raz pierwszy. Zaraz za nim jest zresztą Instagram (4,3 mln użytkowników), a zdecydowanie dalej Twitter (2,6 mln).

Odnosząc się do wartości procentowych, to ze Snapchata korzysta 9 na 10 młodych Brytyjczyków. W przypadku Facebooka jest to 83 proc., Snapchata 76,5 proc., a Twittera 47 proc. Fakt, że młodzi Brytyjczycy odwracają się od Facebooka, nie oznacza, że portal ten traci na wartości. Biorąc pod uwagę ogólną liczbę Brytyjczyków korzystających z tego portalu, łącznie jest to 32,7 mln użytkowników. W skali roku oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe.

Sam spadek zainteresowania portalem stworzonym przez Marka Zuckerberga, szczególnie dziwić nie powinien. Wiele zarzuca się mu choćby pod względem cenzury. Usuwanie i blokowanie kont jest tu coraz częstsze. Przykład takiego działania opisywaliśmy w artykule pt. Facebook usuwa ponad 600 kont powiązanych z kampaniami kierowanymi przez Iran i Rosję.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here