MovieStarPlanet – charakterystyka gry

Movie Star Planet to komputerowa wersja bardzo popularnej na całym świecie gry edukacyjnej. Jej głównym pomysłodawcą i twórcą był Claus Jensen (który był duńskim projektantem, a sama gra powstała w roku 2009 i do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie). Świat gry toczy się w internetowej przeglądarce, a także na urządzeniach mobilnych, pod warunkiem jednak, że wyposażone zostały one w system iOS bądź Android.

MSP to edukacyjna gra, która idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci w przedziale wiekowym 8-15 lat. Jest to gra wieloosobowa, w czasie trwania której każdy z jej uczestników ma możliwość dowolnego stworzenia własnej filmowej gwiazdy. Gra daje możliwość także uczestniczenia w tworzeniu filmowych produkcji, niestety póki co mogą być one jedynie dość krótkie. W grze MovieStarPlanet każdy z uczestników zabawy ma także możliwość zbudowania własnego wirtualnego domu, zgodnie z własną fantazją i upodobaniami (to bardzo ciekawy sposób na pobudzenie wyobraźni oraz zmysł estetyczny).

Gra edukacyjna MovieStarPlanet została tak opracowana, aby jej uczestnicy mieli możliwość dość swobodnego porozumiewania się pomiędzy sobą, wymieniając pomysły czy jakiekolwiek ciekawe spostrzeżenia, którymi koniecznie chcieliby podzielić się z innymi miłośnikami tej gry. Taki kontakt z innymi rówieśnikami, szczególnie jeśli zamieszkują oni bardzo różne części kraju (niekiedy też i świata) dla młodych ludzi może być ogromnie cennym doświadczeniem, nawet jeśli nie są oni tego faktu świadomi. Ponadto poza rozmowami, poszczególni uczestnicy grający w MSP mogą rozgrywać pomiędzy sobą tak zwane ”minigry”, polegające między innymi na rysowaniu czy projektowaniu ubrań. MovieStarPlanet to jedna z niewielu przyjaznych do stworzenia pewnej społeczności graczy produkcja, zrzeszająca bardzo duże grono młodych ludzi, chcących spędzać czas na rozwijaniu własnych umiejętności. Co ciekawe, taka społeczność bez przeszkód poza rozmową czy rozgrywaniem pomiędzy sobą drobnych potyczek, może również swobodnie wymieniać się stworzonymi przez siebie filmami. Bardzo często za pośrednictwem gry nawiązują się trwałe przyjaźni i znajomości, które są w stanie przetrwać w sieci nawet pomimo dużej odległości, jaka dzieli poszczególnych graczy od siebie.

W MovieStarPlanet funkcjonuje coś takiego, jak system mikropłatności. Dzięki jego stosowaniu każdy z uczestników MSP ma jednakowe szanse (oczywiście po dokonaniu opłaty w niewielkiej kwocie) na pozyskanie równych szans dostępu do wielu dodatkowych funkcji, jakie ma swoim zwolennikom do zaoferowania produkcja.

MovieStarPlanet to gra edukacyjna, która bardzo szybo zyskała ogromną popularność, na całym świecie. Oficjalnie na runku pojawiła się w roku 2009 i do dnia dzisiejszego cieszy się bardzo dużą popularnością. Za okres największej popularności MSP na całym świecie uznaje się rok 2013 (a dokładniej rzecz biorąc miesiąc czerwcowy), kiedy to odnotowano największą ilość graczy zarejestrowanych w MSP – było ich znacznie ponad 100 000 000 użytkowników. W samej Danii, gdzie gra pojawiła się po raz pierwszy powstało mnóstwo dodatków związanych z grą, takich jak kubki czy koszulki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here