Nowe mieszkanie na wynajem w Lublinie – co kupić, żeby nie żałować?

Lublin znajduje się w gronie największych miast w Polsce. We wschodniej części kraju to jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych, kulturalnych oraz akademickich, co przemawia za nabyciem tu mieszkania na wynajem.

Atrakcyjne ceny mieszkań w Lublinie

Rosnące ceny nowych mieszkań to tendencja ogólnokrajowa. W Lublinie stawki za 1 m kw. również poszły w górę – pomimo pandemii koronawirusa, która i w tej branży narobiła sporo zamieszania. 10 procent – średnio o tyle w porównaniu z ubiegłym rokiem zdrożały w Polsce mieszkania deweloperskie. Lublin plasuje się mniej więcej w połowie stawki wśród największych miast w kraju. W październiku 2020 r. medialna cena za 1 m kw. nowego mieszkania wyniosła tutaj w ok. 6800 zł. W zestawieniu np. z Warszawą, Wrocławiem czy Gdańskiem to atrakcyjna kwota, a to poważny argument przemawiający za kupnem nieruchomości na wynajem.

Mieszkanie na wynajem w Lublinie – co wybrać?

Zdaniem ekspertów z firmy deweloperskiej Orion wynajem mieszkania w Lublinie może się okazać dochodowym biznesem, o ile zostanie spełnionych kilka istotnych warunków. Przede wszystkim kupujący musi się zastanowić, komu będzie wynajmował lokum. Pod tym względem Lublin daje dość szerokie pole do popisu, m.in. z uwagi na to, że sporo osób decyduje się na studiowanie w tym mieście. To przekłada się na duży popyt głównie na mniejsze mieszkania – kawalerki i lokale dwupokojowe. Wynajmem interesują się ponadto biznesmeni i rodziny z dziećmi, a także turyści.

Kluczowe znaczenie w kontekście wynajmu ma lokalizacja mieszkania. Powinno się ono znajdować w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej oraz punktów handlowo-usługowych, szkół i uczelni. Warto zadbać o odpowiednie jego wykończenie i wyposażenie, np. w przypadku usługi najmu adresowanej do studentów nie musi to być standard z najwyższej półki, ale z kolei biznesmeni często zainteresowani są właśnie wyższym standardem. Mieszkanie ma być przede wszystkim funkcjonalne i prezentować się estetycznie, istotna jest też atrakcyjna cena za wynajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here