Nowy, tańszy MacBook i nowy Mac Mini w tym roku?

[REKLAMA]

Jak podaje Bloomberg Apple szykuje się jeszcze w tym roku do wydania nowego, tańszego MacBook’a oraz do wydania mocniejszego, nowszego i chyba już trochę zapomnianego przez firmę z Cupertino Mac’a Mini.

Gorsza sprzedaż dyktuje warunek wydania tańszego sprzętu?

Sprzedaż sprzętu Apple a konkretnie MacBook’ów jest gorsza niż rok temu o prawie 13%. Tym samym Apple słynący z nie raz niebagatelnie wysokich cen chce wypuścić tańszy sprzęt, którym chce nadrobić 13% stratę.

Szczegółów póki co brak

Na ten moment Apple nie chwali się szczegółami dotyczącymi nowego MacBook’a, więc nie możemy zbyt wiele o tym napisać. Ma on jedna przypominać wyglądem MacBook Air i posiadać ekran Retina. Tego ekranu nie uświadczymy właśnie w wersji Air, która dostępna jest obecnie na rynku.

Mac Mini ostatni raz wydany był 4 lata temu w wersji „Late 2014”. Od tamtej pory nie doczekał się żadnej aktualizacji czy liftingu i Apple chyba postanowiło odkurzyć go i wydać jego nową wersję. Nowa wersja Maca Mini ma być skierowana przede wszystkim ku profesjonalnemu zastosowaniu urządzenia. Jeśli Apple chce jednak osiągnąć lepszy wynik sprzedażowy to sam Mac mini musiałby również być w przyzwoitej cenie – przynajmniej w takiej, jak obecna wersja Late 2014, która jest jeszcze dostępna w sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here