Przeglądarka Tor zagości na smartfonach

Przeglądarka Tor ma swoje minusy, a więc wolniejsze przeglądanie stron, jak i wiele korzyści. Do tych ostatnich zalicza się bezpieczeństwo i anonimowość. Dotychczas występowała ona jedynie w formie desktopowej. Teraz się to zmieni, gdyż przeglądarka Tor zagości na smartfonach.

Aplikacja w Google Play

Jako że z urządzeń mobilnych korzysta się dziś coraz częściej, nie ma nic dziwnego w tym, że przeglądarka Tor zagości na smartfonach. Aplikację można już pobrać w sklepie Google Play. O ile jednak użytkownicy Androidów nie mają powodów do zmartwień, o tyle właściciele iPhone’ów już tak. Tor Browser nie znalazł się w App Store. Alternatywą pozostaje w tym przypadku Onion Browser.

Jak zainstalować przeglądarkę Tor 8.0?

Fakt, że przeglądarka Tor zagości na smartfonach, jest już pewny. Chcąc korzystać z tej aplikacji, wcześniej trzeba ją zainstalować. Podobnie jak wersja desktopowa, bazuje ona na Firefoksie, blokując możliwość namierzenia miejsca, z którego użytkownik łączy się z siecią. W momencie zamknięcia aplikacji kasuje natomiast dotychczasową historię. Nie ulega więc wątpliwości, że korzystnie wpływa na bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here