Przenosząca w przeszłość aplikacja Windows 95

Dla wszystkich miłośników naprawdę starego Windowsa 95, mamy miłą niespodziankę, a w zasadzie ma ją GitHub. W sentymentalną wycieczkę użytkowników, którzy chcą ponownie „zachwycać” się tym systemem, zabierze aplikacja Windows 95.

Prehistoryczny Windows 95

Czas mija nieubłaganie. Szczególnie widać to w zakresie nowych technologii czy informatyki. W związku z tym system operacyjny, który swoją premierę miał 23 lata temu, dziś można uznać za prehistoryczny. Postanowiono go wskrzesić. Wprawdzie nie w oryginalnej postaci, ale bardzo do niej zbliżonej.

Aplikacja Windows 95 została stworzona przez Felixa Rieseberga. Odpalając aplikację, można cieszyć się nie tylko prostotą ówczesnego designu, ale i przypomnieć sobie problemy z naprawdę topornie działającą myszką. Wszystko jest tu na swoim miejscu i działa, choć z jednym wyjątkiem. Użytkownik nie może korzystać z niezbędnego składnika oprogramowania od Microsoftu, a więc przeglądarki Internet Explorer. W zamian może ułożyć ówczesnego pasjansa czy rozegrać partyjkę Sapera. Pobawić się też można w artystę, oddając się tworzeniu w wersji retro programu Paint.

Co istotne, z aplikacji skorzystać mogą nie tylko użytkownicy Windowsa, ale też Linuksa czy macOS-a. Aplikację Windows 95 pobrać zupełnie za darmo możecie z serwisu GitHub.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here