Przydatne funkcje nowoczesnych smartfonów

W obecnych czasach telefony komórkowe od dawna kojarzą się z czymś więcej niż tylko rozmawianie i wysyłanie wiadomości tekstowych. Współczesne smartfony oferują użytkownikom znacznie szerszy zakres usług. O ile aparat, czy kamera nikogo już nie dziwią, o tyle poziomica, czy żyroskop w telefonie może już wydawać się dość nietypowy.

Telefon nie tylko do dzwonienia

Nowoczesne smartfony są na tak wysokim poziomie technologicznym, że z powodzeniem mogą zastąpić niemal wszystkie funkcje laptopa. Na niewielkich rozmiarów urządzeniu możemy obejrzeć film, sprawdzić pocztę, słuchać muzyki, czy nawet skorzystać z wirtualnej mapy. Te funkcje nikogo jednak już nie dziwią.

Z pewnością jedną z ciekawszych funkcji smartfona jest nowoczesny standard komunikacji bezprzewodowej NFC. Zastosowań tego rozwiązania jest wiele. Dzięki tej technologii możemy szybko i wygodnie przenosić dane z rozmaitych urządzeń, czy płacić telefonem za zakupy.

Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych urządzeniach mobilnych jest żyroskop w telefonie, który analizuje położenia smartfona w przestrzeni. To właśnie dzięki tej funkcji ekran obraca się w zależności od tego, czy ułożymy go pionowo, czy poziomo. Również wiele gier opierających się na ruchu korzysta z tej funkcji.

Smartfon w podróży

Wiele przydatnych funkcji smartfona przydaje się również w podróży. Dzięki wbudowanemu w urządzenie czujnikowi GPS bez problemu dojedziemy do celu, nawet jeżeli nie mamy ze sobą mapy.

Odczyt danych geolokacyjnych umożliwia korzystanie z telefonu jako nawigacji. Funkcja ta jest też często wykorzystywana przy treningach. Dzięki niej możemy analizować i zapisywać czasy oraz przebieg trasy podczas biegów czy wypraw rowerowych. Dla zapalonych sportowców równie przydatny może okazać się krokomierz.

Inną z funkcji, która okazuje się przydatna nie tylko w podróży, jest niepozorna latarka. Przyda się zarówno na biwaku, jak i w domu. Inną z funkcji, która jest absolutnym standardem, jest aparat i kamera. Nie musimy posiadać profesjonalnego sprzętu, by robić świetne zdjęcia i nagrywać filmy. To opcja, która przydaje się dosłownie wszędzie.

Na wycieczce, gdy chcemy uwiecznić spektakularny krajobraz oraz w pracy, gdy chcemy zrobić i szybko wysłać innej osobie zdjęcie dokumentu. Przeglądanie galerii zdjęć ułatwia wbudowany żyroskop w telefonie, dzięki któremu niezależnie od tego, jak obrócimy telefon, dostosuje położenie ekranu do aktualnej pozycji urządzenia.

Smartfon jako źródło rozrywki

To niewielkie urządzenie mobilne oprócz funkcji, które najzwyczajniej w świecie ułatwiają nam życie, może dostarczyć nam również rozrywki. Mając ze sobą telefon, w każdej chwili możemy umilić sobie czas, słuchając muzyki w odtwarzaczu, czy oglądając film lub ulubiony serial. Nie potrzebujemy również nosić ze sobą tradycyjnej książki, by w każdej chwili móc sięgnąć po ulubioną lekturę.

Dzięki nowoczesnym ekranom smartfonów czytanie na tym urządzeniu mobilnym nigdy nie było tak wygodne. Oprócz tego, mając przy sobie telefon, w każdej chwili możemy posłuchać audiobooka, czy uczyć się języka.

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here