Przyszłość gier online – jak się prezentuje?

Ogromną zaletą różnego rodzaju gier dostępnych w sieci jest przede wszystkim ich prosta forma, a także łatwość, z jaką można po nie sięgać. Bardzo wiele mówi się o grach na konsole oraz o gigantach, którzy swoje gry dedykują pasjonatom z naprawdę bardzo wysokiej jakości sprzętem komputerowym. Taki sprzęt jednak kosztuje i już z samej definicji może sobie na niego pozwolić znacznie węższe grono odbiorców. W przeciwieństwie do takich gier, gry online są przeznaczone dla każdego i można z nich korzystać za pomocą przeglądarki zarówno na komputerze, tablecie jak i na telefonie. Czy jednak nadal będziemy chcieli w nie grać? Czy może przyjdzie się nam z nimi pożegnać?

Gry MMO oraz to, w jakim kierunku zmierzają

Z jednej strony wielu pasjonatów wypowiada się, że gry mmo odrobinę stanęły w miejscu i przestały się rozwijać. Z drugiej strony to właśnie ich prostota stanowi jedną z ich zalet. W temacie tych gier ciągle jest jeszcze wiele do zrobienia i być może w kolejnych latach to właśnie ten typ gier będzie przeżywał swój rozkwit. Proste gry zawsze będą interesowały odbiorców, takie propozycje aplikacji są nawet tworzone na zamówienia firm, które w ten sposób chcą realizować swoje cele marketingowe. Pomimo popularności gier z wieloma skomplikowanymi scenariuszami, użytkownicy ciągle bardzo lubią proste gry, które nie wymagają zbyt wiele zaangażowania, są rozrywką samą w sobie, ale też dają możliwość grania wspólnie z innymi osobami za pośrednictwem internetu. Dodatkowo, zróżnicowanie typów takich gier jest ogromne, od propozycji dla dzieci, ale i przez strzelanki, gry logiczne i karciane, platformowe, albo też typowe gry z rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi.

Jeszcze jedna, ogromna zaleta tych gier to fakt, że nie są one drogie

Gry online nie są drogie, a bardzo często są po prostu darmowe. Wygodne jest także strategia, gdzie pojawiają się pewne mikropłatności i wówczas na skorzystanie z takich płatności decydują się osoby, które faktycznie w daną grę grają i ją lubią. Pewnym ułatwieniem jest korzystanie z Paysafecard. System ten umożliwia wykonywanie płatności, na przykład w grach, bez konieczności posiadania konta w banku czy też karty kredytowej. Aby móc skorzystać z takiej usługi, trzeba wybrać się do jednego z punktów sprzedaży, a następnie tam wykupić pewien bon na określoną kwotę, którą będziemy chcieli wykorzystać w internecie. Dostępne kwoty zaczynają się już od 20 zł. Dzięki korzystaniu z Paysafecard można w prosty sposób, bez ograniczeń poruszać się po różnych grach, nawet tych, do których dostęp nie jest całkowicie darmowy. To doskonała opcja także dla młodzieży, wśród której jest wielu pasjonatów gier, ale jednocześnie są to osoby, które na dzień dzisiejszy nie potrzebują posiadania własnego konta w banku, które wiązałoby się jedynie z dodatkowymi kosztami.

1 KOMENTARZ

  1. Pójdzie w stronę abonamentów albo podstawek do zakupienia. Free to play niezbyt się opłaca, a niewielka liczba gier które osiągnęły taki sukces tylko to potwierdzają. Serwis gier kosztuje i będzie kosztować więcej bo zarówno technologia idzie do przodu, jak i wymagania graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here