Reklamy na YouTube będą jeszcze bardziej irytujące

Nie ulega wątpliwości, że reklamy na YouTube irytują wielu użytkowników tego bądź co bądź bardzo popularnego dziś serwisu. Jak się okazuje, staną się one jeszcze bardziej męczące. Wszystko dlatego, że YouTube umożliwiło korzystanie z funkcji, dzięki której użytkownicy nie będą mogli pominąć reklam.

Przeglądanie treści na YouTube będzie koszmarem?

Dotychczas przed obejrzeniem materiału, reklamy na YouTube można było pominąć już po kilku sekundach. Niektórzy twórcy mogli jednak korzystać z funkcji, dzięki której nie było takiej możliwości. Korzystało z niej niewielu. Teraz z pewnością się to zmieni, a przeglądanie treści będzie trwało o wiele dłużej. Wszystko dlatego, że dostęp do tej funkcji będą mieć wszyscy twórcy.

Oczywiście można mieć nadzieję, że duża ich część nie będzie korzystać z tej opcji, ale jest to wątpliwe. Nowa funkcja pozwoli bowiem zwiększyć ich dochody. Stracą na tym odbiorcy. Przed obejrzeniem wybranego materiału będą oni musieli spędzić czas na oglądaniu reklam. Plus jest taki, że nie będą one trwały po kilka minut. Reklamy na YouTube wyświetlane przed materiałami, mają być ograniczone maksymalnie do 20 sekund, co i tak przy kilkudziesięciu filmach dziennie będzie dość czasochłonne.

Nie jest to jedyna kontrowersja, o której wspominamy w kontekście tego popularnego serwisu. W artykule pt. Google zablokowało 39 kont w serwisie YouTube pisaliśmy, że serwis należący do Google zablokował wiele kont powiązanych z Republiką Iranu. Zewsząd słyszy się też, że na YouTube panuje duża cenzura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here