Roboty pomogą służbie zdrowia. TDZ Technika dla zdrowia dołącza do grona partnerów Wizlink!

[REKLAMA]

Firma TDZ Technika dla zdrowia, współpracująca z jednostkami ochrony zdrowia
w dziedzinie obsługi infrastruktury technicznej i medycznej, podpisała umowę dystrybucyjną z First Byte, właścicielem marki Wizlink – polskiego narzędzia do robotyzacji. Wprowadzone do instytucji medycznych „roboty” usprawnią powtarzalne procesy biurowe, uwalniając tym samym czas personelu medycznego.

Sytuacja w służbie zdrowia jest alarmująca – medycy są przepracowani, a w wielu miejscach brakuje pracowników. Najważniejszą kompetencją personelu medycznego jest niesienie pomocy potrzebującym. To zakres działań, w którym nikt nie może ich zastąpić. Obszarem możliwym do robotyzacji są natomiast prace administracyjne. Dzięki przejęciu zadań wymagających m.in. pracy z danymi przez roboty, medycy mogą zająć się ratowaniem życia.

Istotną korzyścią zatrudnienia „robotów” jest szybsze, tańsze i efektywniejsze przekazywanie danych pomiędzy różnymi systemami. Dotyczy to zarówno danych demograficznych pacjenta, jak i jego wyników badań, zleceń lekarskich czy też zużycia leków i materiałów. Roboty mogą je przenosić do systemów klasy BI, HIS, CIS, PDMS, baz danych czy innych.

– Roboty Wizlink pozwolą częściowo uniezależnić naszą pracę oraz pracę naszych systemów od drogich usług integracyjnych oferowanych przez firmy dostarczające szpitalne HISy – mówi Małgorzata Łazińska, Prezes TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Szybkie efekty i sprawne działanie

Użycie technologii RPA(Robotic Process Automation) jako integracji pomiędzy systemami, które są wykorzystywane w placówkach służby zdrowia, pozwala szybciej wdrażać pomysły i zwiększać potencjał związany z pracą z danymi. Co ważne, nie musi się to wiązać z dużymi kosztami oraz długim czasem wdrożenia. Pierwsze efekty można zobaczyć już w ciągu paru godzin i to bez posiadania umiejętności programistycznych, których deficyt obserwuje się obecnie na rynku.

– Pierwsze testy i implementację mamy nadzieję przeprowadzić jeszcze w tym roku by połączyć naszą aplikację – Elektroniczną Kartę Znieczuleń z innymi systemami obecnymi na bloku operacyjnym – dodaje Jakub Gromadzki, Dyrektor techniczny w TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Współpraca szansą na rozwój dla branży medycznej

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w branży medycznej nie jest nowością, jednak wciąż brakuje przykładów skutecznego „zatrudnienia” robotów. Od 2022 roku placówki medyczne będą zobowiązane do stosowania się do przepisów związanych z generowaniem i przechowywaniem EDM (Elektronicznej Dokumentacji Medycznej) oraz raportowania Zdarzeń Medycznych. Według raportu Centrum e-Zdrowia 89% podmiotów nie wdrożyło usług elektronicznych, ale 68% ankietowanych podmiotów deklaruje posiadanie rozwiązania IT, które pozwala na prowadzenie dokumentacji medycznej i przetwarzanie jednostkowych danych medycznych. To jedno z pól, w których doskonale sprawdzą się roboty cyfrowe.

Procesów, w których robot może wesprzeć człowieka jest wiele, bez względu na wielkość organizacji oraz branżę. Są bardziej oczywiste obszary jak księgowość, logistyka, a także te mniej oczywiste, do których zalicza się m.in. ochrona zdrowia. wskazuje Michał Wawiórko, Prezes First Byte sp. z o.o., właściciela marki Wizlink. Dodaje: Od wielu lat powtarzamy, że kluczowe jest znalezienie Partnerów będących z jednej strony ekspertami w wąskich dziedzinach, a z drugiej strony świadomych technologii Robotic Process Automation. TDZ jest przykładem firmy, która spełnia oba warunki, dlatego cieszymy się z nawiązania współpracy.

Dzięki współpracy obydwu firm roboty stworzone przez Wizlink będą mogły wesprzeć branżę medyczną i tym samym mieć możliwość działania w tym obszarze na szerszą skalę. To również inspiracja i przykład dla wszystkich instytucji, które zmagają się z problemem przepracowania personelu i braków kadrowych.

TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Firma TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o. jest obecna na polskim rynku od wielu lat, a od 2003 roku współpracuje z jednostkami ochrony zdrowia w dziedzinie obsługi infrastruktury technicznej i medycznej.

W jej ofercie znajdują się systemy informatyczne mające na celu zoptymalizowanie funkcjonowania placówek/szpitali, umożliwiające zachowanie bezpieczeństwa danych. Ponadto TDZ zapewnia serwis i sprzedaż aparatury medycznej oraz doradztwo w ramach inżynierii kontraktu.

Flagowym produktem spółki jest Elektroniczna Karta Znieczuleń (EKZ), która zapewnia automatyczny zapis danych z urządzeń medycznych (tj. aparatów do znieczuleń, kardiomonitorów i respiratorów). Pozwala na oszczędność czasu, poprawia jakość i spójność rejestrowanych danych. EKZ może przesyłać dane do HIS (HL7) lub wygenerować raport z zabiegu w postaci dokumentu z możliwością wydruku. Dzięki Elektronicznej Karcie Znieczuleń istnieje możliwość przeprowadzenia analityki danych w wybranym zakresie ze względów klinicznych czy weryfikacyjnych.

Więcej informacji na temat firmy znajduje się na stronie: http://technikadlazdrowia.pl/

Wizlink

Wizlink to polskie narzędzie pomagające firmom automatyzować rutynowe czynności, takie jak wprowadzanie lub kopiowanie danych pomiędzy aplikacjami, wypełnianie formularzy lub praca z dokumentami.

Używanie Wizlink nie wymaga żadnych zmian w aplikacjach, które robotyzuje. Użytkownik, który tworzy scenariusz dla robota, nie ingeruje w kod aplikacji, strukturę jej danych bądź logikę biznesową. Dzięki temu, że nie trzeba posiadać wiedzy programistycznej i Wizlink może być używany przez ludzi nietechnicznych. Jest bardzo łatwy do nauczenia i daje możliwość szybkiego czerpania zysków z robotyzacji.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie: https://wizlink.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here