SEO witryn stworzonych w kreatorach stron www – czy da się je skutecznie pozycjonować?

[REKLAMA]

SEO, czyli optymalizacja strony internetowej pod kątem wyszukiwarek, a zwłaszcza największego gracza na rynku czyli Google, to nieodzowny element promocji witryny. Bez tego niezwykle trudno będzie zdobyć odpowiednią liczbę użytkowników, żeby strona odniosła sukces. Dlatego o SEO trzeba pamiętać na każdym etapie – od pierwszych projektów do ostatecznej wersji strony., Konieczne też są ciągłe aktualizacje, ponieważ zasady pozycjonowania zmieniają się bardzo szybko i to, co kiedyś było skuteczną praktyką może dzisiaj obniżyć pozycję witryny w rankingu.

Dlaczego powinieneś zająć się SEO swojej strony?

Większość użytkowników sieci w poszukiwaniu produktów czy usług sięga do wyszukiwarek internetowych. Najpopularniejsza z nich, czyli Google odpowiada za ponad 90% ruchu w internecie. Obecność witryny na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania oznacza, że użytkownicy bez trudu odnajdą daną firmę. Jeśli SEO nie jest priorytetem właściciela danej strony, witryna okaże się nieskuteczna w przyciąganiu nowych klientów.

Powszechność internetu sprawia, że coraz więcej osób poszukiwania produktów i usług ogranicza wyłącznie do sieci. dlatego wysoka pozycja w rankingach Google jest tak istotna z biznesowego punktu widzenia.

Nawet w przypadku stron niekomercyjnych SEO ma znaczenie. W końcu chyba każdemu zależy na jak największym ruchu. Poza tym, może on przełożyć się na zyski z reklam, które można umieścić w witrynie.

SEO w kreatorach stron www

W sieci krąży powtarzana często opinia, że witryny stworzone w kreatorach są trudne w pozycjonowaniu, a nawet niemożliwe do skutecznego pozycjonowania. Czy to prawda?

Praktyka pokazuje, że nie. Działania związane z pozycjonowaniem w witrynach stworzonych w kreatorach stron www są nie tylko możliwe do przeprowadzenia, ale też łatwe do wykonania nawet dla osób bez doświadczenia.

Jak pozycjonować strony w kreatorach?

Wystarczy do tego podstawowa wiedza na temat pozycjonowania. Tworząc witrynę w kreatorze stron użytkownik powinien wiedzieć czym są słowa kluczowe, meta tagi, opisy alternatywne. Oczywiście im bardziej dogłębna będzie Twoja wiedza na temat SEO, tym lepiej. Nie mniej jednak każdy użytkownik może pozycjonować swoją stronę przynajmniej w podstawowym zakresie.

W dodatku nie potrzebne są do tego wtyczki, ani dodatkowe programy. większość czynności można wykonać w samym kreatorze stron www. To daje takim narzędziom dużą przewagę na przykład nad popularnym WordPressem, gdzie często trzeba instalować wiele dodatków, które spowalniają ładowanie się strony a przez to negatywnie wpływają na jej SEO.

Coraz większe możliwości

Maciej Szczyciński, autor strony na temat kreatorów mówi, że jakość SEO w kreatorach wzrasta z roku na rok. Dlatego są to narzędzie wykorzystywane nie tylko przez amatorów, którzy tworzą strony dla siebie czy własnej małej firmy, ale także przez duże agencje, które dzięki nim oszczędzają na czasie przy pracy z klientami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SEO w kreatorach stron www, przeczytaj bloga kreatorystronwww.pl. Znajdziesz tam zestawienie konkretnych narzędzi i dokładny opis ich funkcjonalności pod kątem SEO.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here