Sprzęt gamingowy PC — co musisz posiadać, aby zostać gamerem?

[REKLAMA]

Dla dość wielu ten akuratny sprzęt gamingowy PC to procesor Core i9 o ośmiu rdzeniach i przynajmniej te 64 GB pamięci RAM typu DDR4. Na chwilę obecną tego typu osprzęt wygląda ciekawie, choć trzeba też pamiętać o imponującej karcie graficznej i o dodatkach takich jak gamingowa myszka, która może kosztować tyle, co dwie nowe pary markowych butów lub więcej.

Czy wygodne biurko przyda się gamerowi?

Biurko gamingowe, czyli to unoszone ze specjalną wysuwaną podstawką na podświetlaną klawiaturę to na chwilę obecną opcja obowiązkowa. Mowa tu dokładnie o tym, że profesjonalny gracz musi grać w wygodnej pozycji, czyli do tego wszystkiego należy także dodać specjalny anatomiczny fotel na kółkach, który jest też opcją unoszoną.

Wiele znaczy też i to, że taki fotel na kółkach przypomina fotel kubełkowy z samochodu rajdowego, czyli ma nawet bardzo dobrze wykonaną tapicerkę z naturalnej skóry i co równie istotne kosztuje nie mało.

Tego typu drobiazgi rzecz jasna, pomogą zawodowemu gamerowi, który na graniu zarabiać, choć nie są one aż tak istotnymi, jak dobry i drogi komputer klasy PC, który kosztuje tyle, co taki typowy samochód kompaktowy. Kosztu tego nie da się uniknąć, bo te nowoczesne gry są niezwykle wymagającymi.

Czy gamerowi potrzeba tej specjalnej klawiatury?

Specjalna klawiatura dla gamera to bardzo ważna sprawa i nie chodzi tu jedynie o to, że tego typu klawiatura podświetla się na kilka barw. W tym konkretnym przypadku liczy się układ jej klawiszy, a konkretniej to, że te klawisza są stworzonymi do grania.

Jednym słowem to nie jakaś tam szybko zużywająca się klawiatura, którą na dokładkę da się zakupić w każdym sklepie z elektroniką użytkową. Takowymi handlują jedynie wyspecjalizowane sklepy i co ważne kosztują nie mało. Taka lepsza klawiatura zazwyczaj jest droższą od tej markowej pary butów i co równie istotne nie szybko się ona zużywa. Dlatego wielu profesjonalistów takie kupuje.

Podobnie jest rzecz jasna z myszkami, których design jest niezwykle pociągającym i które wytrzymują więcej niż te kilka lat. Myszki gamingowe to nieco inna kategoria, choć da się ich też używać tak normalnie, czyli z dnia na dzień.

Specjalny monitor

Monitor gamera jest tak dużym, jak średni telewizor LED i kosztuje tyle, co dobry laptop biznesowy. Interesującymi są też inne jego parametry, a konkretniej to, że jest on przyjaznym dla wzroku zawodowego gracza.

Dzięki takim sprzętom można też śmiało zarabiać, choćby inwestując na rynku Forex, ale niektórzy zawodowi graczy nie potrzebują pomocy tego rodzaju. Mowa tu dokładnie o tym, że osoba zręczna i doskonale znająca świat gier może zarabiać tylko na graniu i na dokładkę być związaną umową z konkretną firmą wytwarzającą gry.

Tak często bywa w tym konkretnym świecie, bo zawodowi gracze często są testerami, czyli taką grupą, której się płaci. Oni wychwytują wady gier, wtedy gdy grają w te konkretne gry i na dokładkę sugerują ich poprawę. Do tego zazwyczaj potrzeba mocnego procesora o ośmiu rdzeniach i konkretnej karty graficznej. Nie wykluczonym jest też i to, że w przyszłości powstaną procesory dla graczy o dwunastu lub szesnastu rdzeniach.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z portalem gram.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here