Strona internetowa firmy – cenne źródło informacji

Decydując się na własną działalność, należy liczyć się z tym, że będziemy musieli stworzyć e-reklamę. Aby to wykonać, należy zlecić lub samemu wykonać stronę internetową firmy.

W obecnych czasach, gdy prowadzimy firmę, posiadanie strony internetowej czy ogólne istnienie w sieci jest podstawą. Internet to cenne źródło potencjalnych klientów, którzy poszukują właśnie Twojej oferty i są w stanie z niej skorzystać. Dlatego też bardzo cenione jest aby posiadać swoją wirtualną wizytówkę w postaci strony internetowej. Katalogi firm też są dobrym rozwiązaniem jednak nie zawrze się w nich wszystkiego. Strona internetowa to niewątpliwy identyfikator działalności. Na niej znajduje się logo firmy. Kolory użyte w szablonie strony odzwierciedlają właśnie te, które kojarzą się klientom z przedsiębiorstwem. Ponad to właśnie na stronie internetowej możemy przedstawić się (jako spółka); zaprezentować ofertę z jaką wychodzimy do klienta; zdobyć zaufanie i zainteresowanie ze strony odbiorców. Jeśli będzie ona wykonana w przyjaznych, ciepłych kolorach; przedstawiona zostanie bogata oferta, to klient zainteresuje się nami.

Wyobraźcie sobie taką sytuację: potrzebna jest Wam sukienka/ garnitur. W internecie znaleźliście dwie strony internetowe sklepów. Na jednej z nich przedstawiona została bogata oferta; sklep proponuje nam najlepsze ceny oraz duży wybór asortymentu. Strona drugiego sklepu nie jest atrakcyjna. Jest po prostu nijaka. Nie został na niej ujęty opis towarów, same towary, nie wspominając już o kolorystyce witryny. Strona jest po prostu uboga. Mając wybór, to z usług, którego sklepu jesteście skłonni skorzystać? Dokładnie! Na pewno odwiedzicie pierwszy sklep. A dlaczego? Zdobył Wasze zaufanie, macie możliwość wyboru tego jedynego garnituru czy sukienki w naprawdę dobrej cenie. Jeśli widzimy niezachwycającą stronę, to również tego samego spodziewamy się po firmie, do której ona należy.

Bardzo ważne jest również to, jak działa strona internetowa. To znaczy jak długo musimy czekać aż ona nam się otworzy, jaki jest czas otwierania się poszczególnych zakładek. Często powolne otwieranie się witryny jest spowodowane prędkością Internetu odbiorcy jednak zdarzają się przypadki, że „wina” leży po naszej stronie. W jaki sposób? Już mówię. Aby zagwarantować jak najlepsze działanie strony internetowej, należy skupić się na wyborze odpowiedniego hostingu, czyli miejsca na serwerze. W zależności od tego co chcemy zawrzeć na stronie oraz na jakie priorytety, z nią związane, stawiamy od tego zależy wielkość miejsca hostingowego.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Na pewno należy wziąć pod uwagę wysokie parametry oferowanego hostingu. Dzięki obszernej przestrzeni przeznaczonej na przechowywanie plików, użytkownik zyskuje dużą swobodę działań. Niezwykle ważna jest możliwość swobodnego podzielenia powierzchni pomiędzy konta e-mail, strony WWW i bazy danych oraz modyfikowania tychże ustawień podczas użytkowania.  Istotne jest również bezpieczeństwo danych, które zostały wgrane na serwer. Za to odpowiada kopia zapasowa, czyli tzw. back up strony internetowej. Dzięki temu, w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, możliwe jest odzyskanie danych gdyby zostały one utracone. Do kwestii bezpieczeństwa mają się również systemy antyspamowe oraz antywirusowe. Dzięki nim unikniemy niechcianego mailingu oraz wirusów, które mogą uniemożliwić korzystanie ze strony internetowej. Administrowanie miejscem hostingowym byłoby utrudnione bez aplikacji, która umożliwia tworzenie i edytowanie kont e-mail, a także nielimitowanej liczby kont FTP.

Tak jak zdążyliście już zauważyć, dobre miejsce na serwerze to połowa sukcesu. Druga połowa leży po naszej stronie a właściwie stronie internetowej firmy, którą prowadzimy. Przyjazna witryna wykonana w ciepłej kolorystyce na pewno zachęci przyszłych klientów do uzyskania statusu naszych obecnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here