Top 10 gier wszechczasów

Rynek wieloosobowych gier komputerowych rozrasta się z roku na rok. W ich historii pojawiły się jednak takie pozycje, które odniosły niezwykły sukces i obecnie zna je każdy gracz. Wiele z nich to darmowe gry. Oto subiektywny ranking 10 najpopularniejszych gier multiplayer. Kolejność przypadkowa.

 1. League of Legends

Gra z gatunku MOBA od studia Riot Games. Pojawiła się na rynku 27 października 2009 roku jako rozszerzenie modyfikacji do Warcrafta, która stała się prekursorem całego gatunku. W LoLu gracz wciela się w rolę Przywoływacza, który jako członek jednej z dwóch pięcioosobowych drużyn stacza walkę na Fields of Justice. Obecnie gra studia Riot Games przyciąga miliony graczy na całym świecie.

 1. Counter Strike: Global Offensive

Jeszcze kilka lat temu CS:GO od studia Valve był niekwestionowanym królem gier wieloosobowych. Obecnie jego popularność spadła, wciąż jednak zajmuje on trzecie miejsce w rankingu popularności na Steamie. Jest to najnowsza część znanej serii strzelanek Counter Strike, w których gracz wciela się w członka drużyny terrorystów lub antyterrorystów.

 1. Overwatch

Gra z gatunku first-person shooter od kultowego studia Blizzard. Została wydana 24 maja 2016 i szybko okrzyknięto ją grą tego roku. W Overwatchu gracz wybiera jednego z 27 herosów, którzy następnie staczają ze sobą walki w dwóch sześcioosobowych drużynach. Na uwagę z pewnością zasługuje przyjemna dla oka grafika.

 1. World of Warcraft

Kolejna popularna gra studia Blizzard Entertainment. Tym razem jest to MMORPG, w którym gracz przenosi się do niesamowitego świata Warcrafta, poznaje jego tajemnice i odbywa przeróżne przygody. Gra została wydana w 2002 roku, to jednak bynajmniej nie zraża graczy, którzy wciąż doskonale się przy niej bawią.

 1. Fortnite: Battle Royale

Wydana przez studio Epic Games gra z gatunku battle royal, która obecnie określana jest jako najpopularniejsza gra multiplayer. Jej rozgrywka polega na tym, że stu graczy trafia na jedną mapę, ale tylko jeden z nich może przeżyć. Wygrana będzie zależeć od umiejętności eksploracji mapy, budowania własnych obiektów i sprawnego eliminowania przeciwników.

 1. Playerunknown’s Battlegrounds

Kolejna gra z gatunku battle royal, tym razem od koreańskiego studia Bluehole. Podobnie jak Fortnite, odniosła olbrzymi sukces jeszcze pół roku przed premierą gry studia Epic Games. Ich zasady są do siebie zbliżone, jednak w PUBG gracz nie może budować swoich własnych obiektów, a rozgrywka jest nieco wolniejsza. Jest to obecnie najpopularniejsza gra na platformie Steam.

 1. Team Fortress 2

Gra studia Valve Corporation, które stworzyło wspomniany już CS:GO. Należy do gatunku first-person shooter, jednak zamiast unikalnych bohaterów gracz ma tu do wyboru jedną z dziewięciu klas. Pozycja ta jest niezwykle popularna wśród graczy na Steamie, przez co zajmuje tam jedno z czołowych miejsc.

 1. Minecraft

Nie jest to gra typowo multiplayer, jednak daje ona możliwość rozgrywki z innymi graczami na przeznaczonych do tego serwerach. Prawie każdy słyszał o tej pozycji studia Mojang, łączącej gatunki takie jak survival i sandbox. Zadaniem gracza jest przeżycie w świecie zbudowanym z sześcianów, w którym może on tworzyć swoje własne budowle i walczyć z potworami.

 1. DotA 2

Gra z gatunku MOBA, z zasadami zbliżonymi do League of Legends. Jej autorem jest wspominane już przy innych produkcjach studio Valve Corporation. Pomimo faktu, że jest ona znacznie mniej popularna niż gra od Riot Games, wciąż zajmuje drugie miejsce w rankingu popularności na Steamie.

 1. Rocket League

Wydana w 2015 roku gra studia Psyonix. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim oryginalnej rozgrywce, w której gracz zmierza się z przeciwnikami w piłce nożnej. Cała zabawa polega jednak na tym, że steruje on wyścigówką i to właśnie za jej pomocą musi strzelić piłką do bramki. To właśnie te nietypowe zasady zapewniły Rocket League dużą popularność.

2 KOMENTARZE

 1. Jak na dziesięć najlepszych gier wszech czasów to nie ruszyłeś za daleko w przeszłość. Gdzie np diablo, dowolny half life, starcraft itp? Gry które w rzeczywisty sposób zmieniły elektroniczną rozgrywkę i wpłynęły na dzisiejszy wygląd gier. Oczywiście szanuje twój wybór i uważam że każda gra z twojej listy jest bardzo dobra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here