Unia Europejska chce wprowadzić kary dla firm technologicznych nieusuwających treści terrorystycznych w ciągu godziny

[REKLAMA]

Unia Europejska w związku z nasilającymi się w ostatnich latach aktami terroru chce wprowadzić niemałe kary dla firm technologicznych reagujących zbyt wolno na akty terroru udostępniane przez użytkowników danych platform.

60 minut albo kara…

60 minut. Bowiem tyle czasu chce dać takim przedsiębiorstwom jak Facebook czy Youtube Unia Europejska na zareagowanie na wysłane zgłoszenie dotyczące aktów propagandowych nawiązujących bądź nawołujących do terroryzmu.

Jak donosi Financial Times UE straciło już cierpliwość do choćby w/w serwisów, którzy nie potrafią zapanować nad takimi treściami udostępnianych przez użytkowników czy też ich filtrować.

Ustawa w tej kwestii została już wydana co prawda w marcu, lecz dawało to tylko i wyłącznie możliwość kasowania takich aktów/wpisów po ich zgłoszeniu do zarządzającego stroną.

Mocne zaostrzenie przepisów

Firmy technologiczne muszą się teraz dwoić i troić aby sprawnie moderować takie treści w swoich serwisach. Jeśli tego nie zrobią mogą im grozić bardzo poważne konsekwencje i grzywnę. Obecnie ich wysokość nie jest znana, lecz mogą one sięgać nawet kilku milionów euro.

Przepisy co prawda mają objąć wszystkie witryny jakie istnieją w sieci a to rodzi nie lada problem dla małych przedsiębiorców, blogerów itp. Ci zazwyczaj mają mniejsze zaplecze IT (działają zazwyczaj sami) i nie zawsze mogą być zdolni stworzyć odpowiednie mechanizmy blokujące takie treści, czy usuwać je w ciągu 60 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here