Usługa self storage w Warszawie – na czym to polega?

Warszawa to największy w Polsce rynek magazynowy. Składają się na niego różne usługi, w tym usługa self storage. Jest to dynamicznie rozwijający się sektor z ofertą skrojoną na miarę potrzeb klientów indywidualnych i komercyjnych.

Czym jest usługa self storage?

Usługa self storage polega na wynajmowaniu magazynów samoobsługowych, które znajdują się w specjalnie do tego przystosowanych obiektach. Adresowana jest do klientów potrzebujących bezpiecznego miejsca do przechowywania rozmaitych dóbr i materiałów, np. przedmiotów codziennego użytku, dokumentów czy sprzętu sportowego. W zależności od konkretnych preferencji można wynająć adekwatny do nich pod względem wielkości magazyn. Warszawa to główna lokalizacja firm działających w branży self storage, ponieważ właśnie tutaj popyt na omawianą usługę jest zdecydowanie największy.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy w Warszawie?

Procedura wynajmu magazynu samoobsługowego jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z ofertami firm świadczących usługę najmu. Ważne jest przeanalizowanie tych propozycji pod kątem cen i zawartości. Każda z firm udostępnia magazyny na własnych zasadach, dlatego trzeba dostosować się do wymogów wybranego usługodawcy. W Kangu Self Storage klient nie musi wcześniej rezerwować magazynu – wynajmie go w tym samym dniu, w którym zgłosi się do Biura Obsługi Klienta. Osoby prywatne szukają przeważnie małych boksów o powierzchni 1-2 m kw., choć oczywiście nie jest to regułą. W przypadku klientów komercyjnych sprawa wygląda nieco inaczej, jednak w ostatecznym rozrachunku wszystko zależy od wielu czynników.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – ile kosztuje wynajem?

W Warszawie za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio 80-130 zł netto za miesiąc. O wysokości opłaty decyduje okres obowiązywania umowy oraz wielkość magazynu. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłaca się wynająć boks na dłuższy czas. Płatności można dokonać w stacjonarnym punkcie obsługi lub za pośrednictwem internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here