Usterki ładowarek

[REKLAMA]

Ładowarka sieciowa to dodatek wykorzystywany praktycznie codziennie. Służy ona przede wszystkim ładowaniu smartphona, jak i innych urządzeń mobilnych. Można powiedzieć, że sprzęt ten jest niezastąpiony, by codzienna rutyna mogła ruszyć z miejsca. Gdy ładowarka zawiedzie, albo zacznie niedomagać, to zaczynają się spore problemy. Nie każda nowa ładowarka lub zamiennik będzie równie wydajna i w stanie zapewnić standard ładowania, do którego jest się przyzwyczajonym.

Ładowarka nie ładuje, nagrzewa się, syczy i strzela

Powodów, dla których ładowarka nagle przestaje ładować może być wiele. Nie zawsze wina leży po jej stronie, dlatego zanim najdzie użytkownika chęć kupienia nowego modelu warto dokładnie sprawdzić telefon. Czasem problem występuje po stronie smartphona – problem z wejściem, płytą główną lub baterią. Na różne awarie ładowarka jest jednak narażona najbardziej. Użytkownicy często obchodzą się z tym witalnym dodatkiem po macoszemu i traktują go jako element, który zwyczajnie zawsze będzie. Dlatego każdy problem (nagły) z ładowaniem sprzętu jest niemałym szokiem dla użytkownika.

Problemy z ładowarką można łatwo usunąć w serwisie lub poprzez wymianę całego dodatku. Ładowarki sieciowe nie należą do urządzeń drogich, a świadomość, że wszystko działa poprawnie i ładujący się sprzęt (często wartości kilku tysięcy złotych) jest odpowiednio zabezpieczony jest nie do przecenienia. Kiedy ładowarka zaczyna się nagrzewać lub dochodzą z niej jakieś dźwięki (syki, strzelanie) to najlepiej jak najszybciej odłączyć podłączony sprzęt. Uszkodzona ładowarka może nie tyle przestać ładować z optymalną szybkością co doprowadzić do spięcia i przepalenia się wrażliwych elementów w urządzeniach.

Nowa ładowarka nie będzie wydatkiem, który w jakiś drastyczny sposób obciąży domowy budżet. Warto jednak wcześniej sprawdzić czy zakup obsługuje standardy szybkiego ładowania (jak Quick Charge) oraz jest w pełni kompatybilny z posiadanymi sprzętami. Wiele ładowarek w domu to również wiele problemów z kablami oraz dopasowaniem. Warto zastanowić się czy nie lepiej jest zakupić ładowarkę sieciową wyposażoną w wiele portów, która bez problemu obsłuży kilka urządzeń jednocześnie. W ten sposób zaoszczędza się na czasie – nie trzeba ciągle przepinać urządzeń w listwie lub gniazdku. Wieloportowe ładowarki często są również wyposażone w nowoczesne technologie ładowania, które pozwalają zasilać kilka sprzętów z optymalną prędkością. Nie nagrzewają się one przy tym i nie powodują ryzyka wystąpienia spięcia.

Jeśli ładowarka sieciowa w domu zacznie się psuć lub wydawać dziwne dźwięki, zawsze można skorzystać z pomocy serwisowej. Warto się jednak zastanowić czy jest sens ratować dodatek, którego cena naprawy może śmiało przekroczyć zakup nowego urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here