Używany motocykl – co wybrać? 5 najpopularniejszych modeli

Na zakup używanego motocykla warto zdecydować się z kilku powodów – przede wszystkim dlatego, że w porównaniu z nowym sprzętem można sporo zaoszczędzić. Pojazd z drugiej ręki musi być jednak sprawny technicznie i niezawodny. Oto modele, które na rynku wtórnym w Polsce cieszą się dużą popularnością.

Honda VFR800

W opinii ekspertów z salonu Honda Plaza seria VFR produkowana przez japońskiego giganta jest zdecydowanie godna polecenia ze szczególnym wskazaniem na modele z okresu od 1990 r. do 2001 r. Wyróżnia się tu m.in. Honda VFR800. Ten sportowo-turystyczny motocykl zadebiutował na rynku w 1998 r. i powstał jako kontynuacja  modelu VFR750.

Suzuki GSF600 Bandit

Bandit to już legenda, jeśli chodzi o motocykle używane. Warszawa to jedno z tych miast, gdzie można solidnie przetestować motocykle z tej serii. Model GSF600 pojawił się na rynku w 1995 r. i od tamtej pory wciąż ma wielu zwolenników. Został dobrze przystosowany do jazdy miejskiej. Silnik zapożyczono z innego Bandita – GSX600. Z kolei pod względem stylistycznym Bandit GSF600 przypomina model GSF400. Największym atutem tego motocykla jest mocny silnik, który świetnie się sprawdza nawet w trudnych warunkach.

Kawasaki Z750

Z750 to motocykl typu naked bike produkowany przez japońską firmę Kawasaki od 2004 r. Zaprojektowano go, przykładając ogromną wagę do ogólnej jakości. Starania te jak najbardziej się opłaciły, gdyż powstał motocykl cieszący się świetną reputacją. Niska awaryjność i przemyślana konstrukcja również po kilkunastu latach zdają egzamin w trasie.

Yamaha Viagro 535

Viagro 535 to propozycja od Yamahy odznaczająca się prostą konstrukcją i niedużą mocą. Z serwisowaniem tego motocykla nie ma problemu, ponieważ drogie naprawy to w jego przypadku rzadkość. Nic więc dziwnego, że na rynku używanych motocykli w Polsce jest to jeden z najchętniej kupowanych modeli.

Ducati 1199 Superleggera

Model ten swój debiut miał w 2014 r. Przystępny koszt serwisu, niezłe osiągi i komfort jazdy – oto podstawowe powody, dla których wielu motocyklistów wybiera ten właśnie sportowy pojazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here