Wynajem samochodu na doby – na czym to polega?

[REKLAMA]

Wynajem samochodów jeszcze nigdy nie był tak prosty, jak teraz! O ile jeszcze jakiś czas temu kojarzył się ze skomplikowanymi procedurami, o tyle teraz wypożyczalnie stawiają na uproszczone do maksimum formalności i wygodne rozwiązania, takie jak wynajem dobowy.

Wynajem samochodów na doby – czym jest?

Wynajem samochodów na doby to nic innego jak nowoczesna usługa transportowa funkcjonująca w ramach carsharingu. O carsharingu zrobiło się w Polsce głośno parę lat temu, kiedy pierwsze tego typu firmy zaczęły się pojawiać na polskim rynku. Obecnie świadczą one rozbudowane usługi w zakresie wynajmu pojazdów, uwzględniając w tym opcję wypożyczania aut na doby. Wynajem dobowy pod paroma względami przypomina tradycyjny wynajem – różnica jest taka, że klient otrzymuje auto na krótki czas. Wynajem dobowy to rozwiązanie dobre dla kierowców, którzy potrzebują pojazdu na dłużej niż dobę, ale nie na więcej niż z reguły 30 dni. Oczywiście każda wypożyczalnia kieruje się w tym obszarze własnymi zasadami, dlatego zawsze trzeba sprawdzić warunki najmu określone w regulaminie danej firmy, np. w  iPanek najkrótszy czas wynajmu to 24 godziny.

 Wynajem samochodów na doby – jak to działa?

Jest kilka istotnych kwestii, o których powinny pamiętać osoby pragnące wynająć auto na doby. Łódź, Kraków, Warszawa czy Poznań to przykłady miast, gdzie funkcjonuje omawiana usługa. Na razie jest ona dostępna w największych miejscowościach w Polsce. W celu wynajęcia samochodu na doby należy zgłosić się do wybranej wypożyczalni. Wstępnej rezerwacji wybranego pojazdu można dokonać online lub telefonicznie, lecz pozostałe formalności trzeba załatwić w biurze obsługi klienta. Wymagane jest przede wszystkim ważne prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie nie udostępniają aut klientom poniżej 21. roku życia. Konieczne jest podpisanie umowy i uiszczenie opłaty. Przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić samochód i ewentualne nieprawidłowości natychmiast zgłosić obsłudze wypożyczalni. Kierowca musi pamiętać nie tylko o przywilejach, ale i obowiązkach wynikających z umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here