4 powody, dla których warto kupić SUV-a

SUV-y to samochody, w których połączono cechy aut osobowych i terenowych. Moda na te pojazdy zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych, ale dość szybko zostały one popularność również i na rynkach europejskich.

Komfort i wygoda

W dobrego SUV-a warto zainwestować, ponieważ jest to bardzo wygodny samochód. Co prawda za taki pojazd zwykle trzeba zapłacić więcej, ale na korzyść tej inwestycji przemawia kilka istotnych przesłanek. Sporo opcji, które w „zwykłych” osobówkach są dostępne jako dodatkowo płatne rozwiązania, SUV-y mają w standardzie. Są one skonstruowane w taki sposób, aby wsiadanie i wysiadanie było maksymalnie uproszczone, podobnie sprawa wygląda z załadunkiem bagażnika. Oczywiście sam bagażnik jest atutem, gdyż z uwagi na sporą pojemność da się w nim umieścić przedmioty o dużych gabarytach, np. wózki dla dzieci. SUV-y to auta wysokie, w związku z czym łatwiej mieć pod kontrolą to, co dzieje się na drodze – widoczność jest po prostu lepsza.

Przeszkody to nie problem

Na co dzień kierowcy muszą stawiać czoła rozmaitym przeszkodom takim jak np. wysokie krawężniki czy nierówności i dziury w nawierzchni. SUV pokona je bez większych problemów, świetnie też sobie poradzi na drogach bez asfaltu. SUV idealnie nadaje się na dłuższe wyprawy, gdzie trasa nie zawsze jest łatwa.

Duży wybór

Eksperci z serwisu Auto Plaza podkreślają, że w ich salonach SUV-y należą do grona aut wzbudzających największe zainteresowanie. Klienci chętnie je kupują z racji na świetne właściwości jezdne i szereg udogodnień. Poza tym jest mnóstwo opcji do wyboru – nowy Ford Kuga, Alfa Romeo Stelvio, Dacia Duster, Jeep Renegade, Nissan Qashqai czy Mazda CX-5 to tylko niektóre z propozycji.

Sprawność i bezpieczeństwo

W porównaniu z samochodami osobowymi SUV-y mają większy obszar zgniotu, co w pewien sposób chroni kierowcę i pasażerów w razie wypadków. Do tego dochodzą jeszcze nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz większa – w porównaniu z osobówkami – liczba poduszek powietrznych. Warto też nadmienić, że SUV-y zdają egzamin w rozmaitych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here