Jak korzystać z parkingów przy lotniskach i czy warto?

Dla osób podróżujących samolotami jedną z najważniejszych kwestii jest sprawna organizacja transportu na lotnisko. Najlepiej nadaje się do tego prywatny samochód, który na czas wyprawy można pozostawić na parkingu przy lotnisku.

Parkingi funkcjonujące przy międzynarodowych portach lotniczych obsługujących ruch pasażerski są obecnie standardem. Są one płatne i zarządzane przez różne firmy. W zależności od potrzeb można zdecydować się na krótkoterminowy lub długoterminowy parking. Balice (Kraków) to doskonały przykład lotniska, gdzie podróżni mają do dyspozycji miejsca postojowe udostępniane przez rozmaitych operatorów, np. Grupę Interparking dysponującą przy krakowskim lotnisku ok. 450. miejscami na parkingu podziemnym.

Jak wybrać odpowiedni parking?

Wybór parkingu przy lotnisku zawsze jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, na jak długo potrzebne jest miejsce – na kilka godzin czy na parę dni? Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ofert i porównanie ich pod kątem dostępności miejsc oraz cen. Bardzo ważna jest odległość danego parkingu od lotniska oraz to, czy operator zapewnia bezpłatny transport pod terminal.

Ja zarezerwować miejsce na parkingu?

Dużym udogodnieniem jest opcja rezerwacji miejsca na parkingu przez internet. Wystarczy wejść na stronę wybranego operatora i wypełnić prosty w obsłudze formularz, w którym wymagane są informacje dotyczące daty i godziny rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Trzeba pamiętać o tym, aby w razie opóźnienia czy odwołania lotu poinformować o tym obsługę parkingu. Opłatę za miejsce można także uiścić online. Jest to o tyle komfortowe, że po przyjeździe na lotnisko nie trzeba martwić się o znalezienie miejsca postojowego.

Parking przy lotnisku – czy warto?

Korzystanie z parkingów przy lotniskach to spore ułatwienie oraz oszczędność czasu. Podróżny nie musi martwić się o to, czy będzie miał gdzie zostawić samochód. Parkingi są strzeżone lub nadzorowane, w związku z czym znacząco spada ryzyko uszkodzenia lub kradzieży auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here