Jaki materiał na fotel gamingowy?

Gaming rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce. W związku z tym szybko na popularności zyskuje nie tylko sprzęt gamingowy, ale również akcesoria i meble, w tym fotele. Przede wszystkim taki fotel powinien być ergonomiczny i komfortowy, ale nie można zapominać o jego solidności i trwałości, na co wpływ ma między innymi materiał, z jakiego jest on wykonany. W tym artykule sprawdzamy, jaki materiał na fotel gamingowy będzie najlepszy – skóra naturalna, ekologiczna czy może tkanina.

Fotel gamingowy ze skóry naturalnej

W pierwszej kolejności odniesiemy się do skóry naturalnej, a więc prestiżowego materiału wysokiej jakości. Czy najlepsze krzesło gamigowe zawsze jest wykonany ze skóry naturalnej?

Z pewnością jest to materiał, który ma wiele zalet. Przede wszystkim skóra naturalna jest znacznie trwalsza od tworzyw sztucznych. Co nie jest bez znaczenia, materiał ten przepuszcza powietrze, co przekłada się na komfort użytkowania. Warto jednak zwrócić uwagę na jego ogólną jakość i przeszycia. Zdarza się bowiem, że nie zapewnia on wystarczającej wentylacji, co ma wpływ na spadek komfortu szczególnie latem w dni upalne.

Bezsprzecznie warto także pamiętać o tym, że skóra naturalna jest materiałem bardzo eleganckim. Takie fotele gamingowe mają atrakcyjny design, co również jest istotne dla gracza.

Jeżeli szukać jakichś minusów, na pewno zaliczyć trzeba do nich wysoką cenę. Za fotel ze skóry licowej zapłacić trzeba nawet ponad 2000 złotych, ale nie jest to reguła. Skóra naturalna wymaga też odpowiedniej pielęgnacji. To jednak nie jest ani trudne, ani też kosztowne. Wystarczy zainwestować w specjalne preparaty do pielęgnacji takiego materiału.

Fotel dla gracza ze skóry ekologicznej

Dobry sklep dla gracza ma w swojej ofercie nie tylko fotele skórzane. Oprócz nich gracz może zainwestować w mebel wykonany ze skóry ekologicznej. Jest to materiał sztuczny i najbardziej popularny, jeżeli chodzi o materiał wykonania takich foteli.

Niestety, skóra ekologiczna jest podatna na przetarcia i pęknięcia, chociaż także w tym przypadku wiele zależy od jakości takiego mebla, samej skóry i marki, która odpowiada za jej wykonanie. Ważne są też zastosowane przeszycia.

Oczywiście fotele gamingowe ze skóry ekologicznej są znacznie tańsze od tych wykonanych ze skóry naturalnej. Są też łatwe w pielęgnacji, zwłaszcza przy użyciu specjalnych kosmetyków do czyszczenia i konserwacji ekoskóry.

Fotele gamingowe z tkaniny

W końcu fotel dla gracza może być wykonany z tkaniny. Wówczas jest to materiał dość wytrzymały, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne (m.in. przetarcia). Sęk w tym, że w gorące dni korzystanie z takiego fotela może być mało komfortowe, gdyż tkanina nie zapewnia najlepszej wentylacji. Problem może pojawić się również przy czyszczeniu fotelu wykonanego z tkaniny. Ogromną zaletą takich foteli gamingowych jest natomiast ich cena.

Jak widzimy, dobry fotel gamingowy nie musi być wykonany ze skóry naturalnej, aczkolwiek na pewno jest to materiał najwyższej jakości i niezwykle elegancki. Tańszą, ale wciąż niezłą opcją jest mebel ze skóry ekologicznej, ewentualnie tkaniny. Pamiętajmy także, że wielokrotnie fotele dla graczy są połączeniem kilku różnych materiałów, na przykład wzbogacone siatką czy karbonowymi wstawkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here