Aplikacja z logo Ethereum za 335 euro? Taka pojawiła się w sklepie Play

[REKLAMA]

Ethereum jest dość popularną kryptowalutą i chyba jeden z developerów umieszczając taką aplikację w sklepie Play postanowił ten fakt wykorzystać i zaoferować aplikację, po której zakupie za 335 euro otrzymujemy… logo Ethereum.

Drogo jak na zakup loga

Aplikacja która w swojej istocie miała oferować jedną jednostkę tejże kryptowaluty okazała się aplikacją, która prezentuje jej logo. Taka przyjemność kosztowała ponad 100 „szczęśliwców” około 335 euro.

Całą sprawę nagłaśnia popularny w świecie IT badacz nielegalnego oprogramowania Lukas Stefanko, który opublikował taki oto wpis na Twiterrze :

 

 

Sztucznie podbita autentyczność aplikacji?

Co ciekawe aplikacja notowała wysokie noty co tym bardziej mogło uwiarygodnić jej autentyczność i co mogło zdecydowanie skłonić aż tyle osób do zakupu takiej aplikacji.

Dodatkowo zwróćcie uwagę kto oferował aplikację : Google Commerce LTD. Użytkownik mniej obeznany oczywiście mógł w to uwierzyć, lecz oczywiste jest, że to nie ten, prawdziwy wujek Google.

Google w walce z fałszywymi aplikacjami

Google od dawna walczy z takimi aplikacjami w swoim markecie. Nie jest to jednak proste. Nie tak dawno zresztą zakazano umieszczania aplikacji do kopania kryptowalut – niemniej jednak aplikacja o której mowa w tym wpisie była dostępna w sklepie Play wystarczająco długo bo aż blisko rok!

Oczywiście po podniesieniu alarmu przez Użytkowników Google skasowało aplikację z sklepu.

Developerzy oferujący aplikacje do kopania kryptowalut mają 30 dni na dokonanie aktualizacji aplikacji – jeśli tego nie zrobią ich aplikacja zostanie skasowana ze sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here