iPhone XS 2018, iPhone 9 oraz XS Plus 2018 już 12 września

Odkąd Apple na konferencji prasowej, która się odbyła 30 sierpnia ogłosiło, że nowe iPhone’y zostaną zaprezentowane 12 września to niemalże każdy wyczekuje już tej daty przebierając w miejscu nogami ;-).

6,5″ ekran OLED…

Topowym, najlepszym oraz co za tym idzie najdroższym modelem w tym roku ma być iPhone wyposażony w aż 6,5″ ekran OLED z 4GB pamięci RAM. W jego nazwie co można wywnioskować z różnych doniesień medialnych może zabraknąć słowa „Plus”. Rzekomo w siedzibie firmy z Cupertino nadal trwają dywagację na ten temat.

Z okręgu zainteresowań powinien także pojawić się mniejszy brat. Wyposażony on ma być w ekran 5,8″ (czyli nadal więcej niż do tej pory oferował np iPhone X, czy iPhone 8 Plus).

Apple A12, czyli nowy motor napędowy

O samym procesorze nie wiemy niestety wiele. Wiadomo jest tylko tyle, że ma być on wydajniejszy od swojego poprzednika czyli Apple A11 aż o 25%. Czy będzie to aż tak odczuwalny skok wydajności, skoro iPhone 6, czy iPhone 7 obecnie świetnie sobie również radzą? Moim zdaniem nie.

Podwójny obiektyw iSight

Apple nie rezygnuje z podwójnego obiektywu. Dlaczego też ma rezygnować z czegoś co sprawdza się bardzo dobrze? Z doniesień możemy się dowiedzieć, że ma się on doczekać paru zmian. Jakich konkretnie? Dowiemy się 12 września, czyli w dniu premiery iPhone’ów.

Ceny bez większych „rewolucji”…

Jak to w przypadku Apple jedni powiedzą, że ceny są atrakcyjne a drudzy, że Apple zdziera z nas pieniądze na każdy kroku. Tym pierwszym można wytknąć grubszy portfel a tym drugim fakt, że nikt nie nakazuje kupować produktów, które w ocenie danej osoby są za drogie. I można tak w kółko. Wojna na ten temat w internecie trwa od dawien dawna. Apple jednak nie zmienia swojej polityki. Realne kwoty na jakie trzeba się przygotować w przypadku nowych iPhone’ów to wydatek rzędu od około 3500zł do nawet 5000zł.

Specyfikacja urządzeń 

Specyfikacja iPhone XS 2018 iPhone XS 2018 Plus iPhone 9

zdjęcie : macrumor.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here