Manager sportowy – gry o sporcie

Sporo jest gier, w których wcielamy się w sportowca lub drużynę i w ramach danej dyscypliny próbujemy osiągać sukcesy. A co, jeżeli w naszych żyłach płynie krew trenera, zarządzającego czy managera? Choć produkcje tego typu są niszowe, to nie zmienia to faktu, iż jest na rynku kilka bardzo mocnych i ciekawych propozycji. Oto gry, w których uprawiamy sport, ale z nieco innej perspektywy.

Piłka nożna Football Manager

Piłka nożna to dyscyplina, z którą identyfikuje się niesamowita część ziemskiej populacji. Rozgrywki mistrzowskie osiągają milionowe zasięgi, a nie sposób znaleźć miejsca na ziemi, gdzie nie uprawiony w jakikolwiek sposób piłki kopanej. Nic dziwnego zatem, że ta tematyka znalazła swoje wygodne miejsce w dziedzinie gier wideo. W tym wypadku nie będzie jednak mowy o serii FIFA, która choć oferuje tryb menadżera, tak nie jest on nawet w połowie tak rozbudowany, jak w grze Football Manager. Dzieło studia Sports Interactive to niezwykle rozbudowana i zaawansowana platforma growa, w której stajemy się kierownikiem wybranej przez siebie drużyny. Jest ich niezwykle dużo, a modyfikacje społeczności pozwalają nam dodać do gryz nawet zespoły amatorskie z niższych klas, jak A czy ligi okręgowe. Rozgrywka jest niezwykle skomplikowana, a my mamy wpływ na setki różnych czynności i aspektów. Kompletowanie sztabu, zarządzanie drużyną, dokonywanie wzmocnień i aspekty finansowe to tylko kilka z rzeczy, którymi możemy zarządzać.

Ski Jumps – niebanalna gra o skokach narciarskich

Druga propozycja to Ski Jumps, czyli manager skoków narciarskich online. Jest to gra dość znacząco inna of Foootball Manager, gdyż w tym wypadku, kierujemy bezpośrednio karierą zawodnika skoków narciarskich. Brzmi ciekawie? Zdecydowanie takie jest. W tym wypadku, z jednej strony można mówić o byciu managerem, z drugiej zaś o wejściu w buty owego skoczka, którym de facto stajemy się my sami. Tu również decydujemy o treningu, ulepszaniu sprzętu, rozwijaniu umiejętności czy podejmowaniu się konkretnych wyzwań w trakcie sezonu. Jednakże, całości towarzyszy dodatkowy dreszczyk emocji, który wynika z internetowej rywalizacji. Cała rozgrywka bowiem toczy się online, gdzie naszymi przeciwnikami są realni gracze. Tych jest bardzo dużo, a ich liczba nieustannie rośnie. W grze możemy rozpocząć zabawę na jednym z dwóch serwerów, które dostarczają zupełnie innych wrażeń.

Pro Cycling Manager – wejdź do świata wyścigów kolarskich

Trzecia propozycja jest równie nietypowa, dotyczy bowiem wyścigów kolarskich. Mowa oczywiście o Pro Cycling Manager, w którym stajemy się managerem drużyny biorącej udział w Tour de France. Jak na managera przystało, do naszych obowiązków należy organizowanie sesji treningowych, ustalanie taktyk, dbanie o dobór sprzętu, czy utrzymywanie kontaktu z reklamodawcami. Cechą gry jest realizm, poprawiona sztuczna inteligencja i wierne odwzorowanie trudów prawdziwej kolarskiej rywalizacji. Jest to specyficzna produkcja, ale bardzo dobrze oddaje growe potrzeby fanów tej dyscypliny sportu.

Gry sportowe – menedżer skoków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here