Najpopularniejsze gry dla dziewczyn

Obecnie gry komputerowe są niezwykle popularne, szczególnie wśród młodzieży. Istnieje wiele ich kategorii, między innymi gry zręcznościowe, przygodowe, fabularne, strategiczne, czy logiczne. Innymi słowy, każdy może znaleźć coś dla siebie. Dotychczas rynek gier komputerowych był zdominowany przez produkcje skierowane przede wszystkim do płci męskiej, jednak zaobserwowano, że kobiety również są bardzo zainteresowane grami komputerowymi, stworzono więc gry, które dedykowane są dziewczynom. Wiele z nich cieszy się wielką popularnością, dlatego też warto choć kilka z nich przedstawić nieco bardziej szczegółowo.

Pierwszą produkcją, o jakiej dobrze wspomnieć, gdy mowa o grach dla dziewczyn, jest Stardoll. Gra internetowa jest odzwierciedleniem zabawy, w której ubiera się papierową sylwetkę lalki w ubrania, jednak dodatkową możliwością, jaką daje platforma, jest kontakt z innymi użytkowniczkami, dołączanie do klubów lub tworzenie własnych oraz chodzenie na imprezy. Gra posiada swój system płatności oparty na starmonetach, które można zarabiać poprzez wykonywanie określonych czynności, oraz stardolarach. Jest również możliwość założenia płatnego konta Superstar, dzięki czemu ma się większą szansę na zostanie CoverGirl, czyli Dziewczyną z okładki, a także można organizować imprezy i brać udział w niektórych konkursach. Stardoll zaskakuje swoich graczy obecnością znanych marek jak DKNY, Chanel, Moschino i inne.

Kolejna gra, która cieszy się dużą popularnością, to MSP, czyli MovieStarPlanet, znana w Hiszpanii jako MyStarPlanet. Gra internetowa powstała w roku 2009, a największą popularnością cieszyła się w roku 2013, kiedy zanotowano 100 milionów aktywnych graczy.

Jej targetem są gracze w wieku 8-15 lat, kategoryzowana jest jako gra edukacyjna. Gracz wciela się w stworzoną przez siebie gwiazdę filmową, która może brać udział w krótkich produkcjach filmów. Jest możliwość stworzenia i umeblowania swojego domu, a także udziału w minigrach wraz z innymi graczami, dzięki czemu łatwo jest stworzyć społeczności, w których można wymieniać się swoimi filmami oraz nawiązywać przyjaźnie. W grze zawarte są mikropłatności, dzięki którym gracze mogą nabyć różne luksusowe dobra, takie jak ubrania.

Jest również coś dla kochających zwierzęta, a w szczególności koni. Howrse to gra przeglądarkowa, w której zajmujemy się hodowlą koni i kucy oraz zarządzamy stadniną. Naszą pierwszą decyzją jest wybór między hodowlą konia lub kucyka, oraz jego rasy. Na późniejszym etapie będziemy mieć więcej zwierząt, także nie trzeba martwić się trudnością wyboru. Następnie przechodzimy do samouczka, w którym należy wykonywać poszczególne zadania po kolei, dzięki czemu otrzymujemy drobne nagrody, a gdy już go ukończymy, naszym głównym celem jest opieka nad koniem, ale po jakimś czasie zaczniemy zajmować się również ośrodkiem jeździeckim i zawodami, jednak wtedy również musimy pamiętać o opiece nad zwierzętami.

Jak widać, gry dla dziewczyn również mogą być różnorodne i każda znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here