Optymalizacja treści a pozycjonowanie

Słyszałeś już powiedzenie „Kontent is King!”. Z tego artykułu dowiesz się jak napisać tekst, który sam będzie pozycjonował twoją strone internetową.

Optymalizacja treści a pozycjonowanie

Dla osób, które nadal ślepo wierzą w cudowną moc katalogowania z automatów mam niespodziankę. Przykrą niespodziankę. Wasz czas czas się skończył bezpowrotnie! Nowe algorytmy Google dużą większą wagę przykładają obecnie do zawartości strony niż do linków przychodzących. Nie oznacza to jednak wcale, że macie przestać budować linkowanie. Linki są nadal bardzo ważne – zwłaszcza te wyglądające naturalnie. Niemnie jednak od 2013 roku w środowisku SEO – wców na pytanie co jest najważniejsze w pozycjonowaniu, najczęściej padają odpowiedzi: „Kontent”, Kontent is King!”.  Ja podpisuję się pod tym obiema rękami. Jak tworzyć dobry kontent? Postaram się dać ci garść wartościowych wskazówek, które pomogą ci stworzyć treść wysokiej jakości.

Pisz o tym czego ludzie szukają

Często przed przystąpieniem do pisania kolejnego artykułu odpytuję Planer Słów Kluczowych Google o ilo
ść miesięcznych zapytań związanych z tematem, który chcę poruszyć. Jeśli widzę, że jest minimum czterysta zapytań – piszę, jeśli mniej – zastanawiam się czy warto. Stosuję podejście komercyjne jak większość bloggerów – po co tworzyć treść, która nikogo nie interesuje? Tak samo wygląda sprawa w wyborze słów kluczowych – możesz wybrać łatwe frazy ale pytanie jakiej dostarczą ci konwersji.

Używaj nagłówków do zamieszczania słów kluczowych

Nagłówki są bardzo dobrym miejscem do dodawania słów kluczowych w różnej formie. Jeśli chcesz na przykład wypozycjonować się na frazę „pozycjonowanie Kraków” użyj jej w nagłówkach. Ile powinno być nagłówków? W zależności od tego ile masz treści. Zalecana długość tekstu to minimum trzysta słów, choć ja osobiście nie schodzę poniżej pięciuset. Przy takiej ilości tekstu możesz spokojnie dodać cztery ,pięć nagłówki. Pamiętaj o ich wartościowaniu. Nagłowki wyższego rzędu czyli h1, h2 powinny zawierać najmocniejsze frazy kluczowe w naszym przypadku mogą być to h1: Pozycjonowanie stron Kraków, h2: pozycjonowanie kraków, zaś h3 i kolejne możesz użyć do do fraz z długiego ogona np. h3: pozycjonowanie stron www.

Pamiętaj, że dobrze napisany tekst wywinduje twoja stronę na czołowe lokaty w Google – przynajmniej na frazy z długiego ogona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here