Dlaczego warto szukać wykonawców usług technologicznych w Krakowie?

[REKLAMA]

W ostatnich latach, Kraków stał się miastem mocno kojarzonym z technologicznymi innowacjami i wszelkiego rodzaju trendami ze świata technologii. Z czym to jest związane, powiemy w dalszej części tekstu. Ale warto powiedzieć, że historia rozwoju technologii w Krakowie jest długa, a dzisiejsze trendy to jedynie kontynuacja tego, co zawsze stanowiło o sile stolicy Małopolski.

Dlaczego Kraków?

Kraków to miejsce, w którym powstała najstarsza uczelnia na terenach Polski – Uniwersytet Jagielloński. W kolejnych wiekach także tutaj powstało należące do największych i najważniejszych uczelni technicznych w Polsce – Politechnika Krakowska i Akademia Górniczo-Hutnicza. W 18 i 19 wieku Kraków rozwijał się w kierunku przemysłów ciężkich, zwłaszcza przemysłu metalurgicznego.

Wydaje się więc naturalne, że to właśnie Kraków okazał się pierwszym wyborem ogromnej ilości firm technologicznych z dynamicznie rozwijającej się branży IT. Mowa tu zarówno o ogromnych korporacjach, takich jak Comarch czy Motorola, ale także, a może przede wszystkich, wielu małych i średnich firm.

Kraków jako ziemia obiecana outsourcingu technologicznego

Kraków stał się celem firm poszukujących dostawców wysokiej jakości usług IT, zwłaszcza software developmentu. W Krakowie powstało wiele firm typu software house, korzystających z dobrego dostępu do młodych programistów. Firmy te w znakomitej większości świadczą usługi dla klientów zagranicznych, tworząc innowacyjne aplikacje, strony internetowe, czy gry.

Mała Dolina Krzemowa w centrum Małopolski

Ale firmy z branży IT w Krakowie to nie tylko firmy tworzące oprogramowanie, ale także innowacyjne startupy. Do największych należą m.in. CallPage, Synerise czy Estimote. Firmy te cieszą się dużym uznaniem na skalę międzynarodową, należąc do największych w swoich branżach. Ich działalność wspierają liczne akceleratory przedsiębiorczości i zainteresowanie kapitału VC.

Doskonałe miejsce do rozwoju

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że młodzi zainteresowani pracą w branży IT chętnie wybierają Kraków. Bez względu na to, czy poszukują szkoły, stażu, czy pierwszej pracy, niemal na pewno znajdą to, czego szukają. Stworzą też niezwykle ciekawą siatką kontaktów, m.in. dzięki licznym meetupom i konferencjom organizowanym na terenie Krakowa.

Analiza rynku IT w Krakowie (i nie tylko)

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat branży IT w Krakowie, bądź jakimkolwiek innym polskim mieście? Skorzystaj z firmy dostarczającej wysokiej jakości analiz i badań rynku i zdobądź unikatową wiedzę, która ułatwi ci podjęcie ważnych decyzji biznesowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here