Najpopularniejsze programy do zarządzania pracą baterii w laptopie

[REKLAMA]

Bateria to jeden z najważniejszych elementów laptopa. Można pracować na laptopie bez niej i na stałe podłączyć go do zasilania, jednak wtedy tracimy całkowicie możliwość zdalnej pracy. Ponadto coraz częściej nie mamy możliwości wyjęcia baterii, więc praca na niej jest praktycznie obowiązkowa.

Z czasem bateria traci swoją żywotność i należy ją wymienić. Gdy już to zrobimy i pracujemy na nowej baterii, warto mieć na swoim komputerze przynajmniej jeden program, który pomoże nam w obsłudze baterii. Dzięki temu uda nam się wycisnąć z niej maksymalne obroty i szybciej zidentyfikować ewentualne problemy. Wszystkie przedstawione przez nas programy są dostępne bezpłatnie, dzięki darmowej licencji.

Z jakich programów do zarządzania baterią warto korzystać?

  • Battery Optimizer – to bardzo intuicyjny program, wspomagający pracę baterii. Jego obsługa jest bardzo łatwa i pozwala na szeroka diagnostykę i optymalizację pracy baterii. Battery Optimizer poinformuje użytkownika o wzroście zużycia energii i podpowie, jak mu zapobiegać.

  • Battery Care – prosty program, który pozwala na sterowanie baterią z poziomu ustawień systemowych. W zależności od poziomu stanu baterii pozwala na przełączanie jej w specjalnie tryby, umożliwiające oszczędzanie pozostałej energii.

  • BatteryBar – program przyda się użytkownikom, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. Program pokazuje nie tylko stan naładowania baterii, ale także oceni kondycję ogniw oraz rzeczywistą pojemność baterii.

  • Laptop Battery Tested – program pozwala na stałe kontrolowanie zużycia baterii oraz dokładniej przewiduje czas, kiedy może ona ulec rozładowaniu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy warto zabrać ze sobą ładowarkę czy też nie.

  • Battery Eater Pro – rozbudowany program, który pokazuje, ile energii zużywają poszczególne podzespoły laptopa, w tym: CPU, RAM, wyświetlacz itd.

Jeśli potrzebujesz wymiany swojej baterii w laptopie na nową sprawdź zamienniki baterii do laptopów różnych marek, dostępne w naszym sklepie AkcesoriaMarket.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here