Marketing internetowy – co należy wiedzieć?

[REKLAMA]

W dzisiejszych czasach Internet odgrywa wielką rolą w codzienności. Za jego pośrednictwem można się uczyć, studiować, pracować, a także pozyskiwać nowych klientów i reklamować swoją działalność. Marketing internetowy jest konieczny. Właściciele firm zdają sobie z tego sprawę, jednak problemem okazują się realizowanie promocji w Internecie. Warto wiedzieć czym tak naprawdę jest marketing internetowy oraz o czym należy pamiętać, aby był skuteczny.

Wykonanie dobrej strony internetowej

Pierwszą kwestią o której warto pamiętać w kontekście marketingu internetowego, jest wykonanie dobrej strony internetowej. Niektórzy mają dość oszczędne podejście i uważają, że na tym mogą zakończyć działanie promocyjne. Jednak nie do końca taka jest prawda. Owszem strony internetowe mają bardzo duże znaczenie, zdarzają się takie portale, na które użytkownicy zaglądają regularnie, aby sprawdzić najnowsze oferty. Jednak warto zaznaczyć, że zwykle taka sytuacja ma miejsce w przypadku pierwszych klientów. Aby zainteresować nowe osoby, należy podjąć szereg innych kroków.

Marketing internetowy – jak powinna przebiegać dobra promocja?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że najlepszy efekt można osiągnąć łącząc dobrze skonstruowaną i prowadzoną stronę internetową z właściwym marketingiem.

Promowanie swojej działalności za pomocą Internetu, może się odbywać na różne sposoby. Istnieje kilka narzędzi, które warto wziąć pod uwagę:

  1. reklama pay per click,
  2. reklamę banerową,
  3. email marketing,
  4. reklamę alternatywną,
  5. optymalizację strony,
  6. affiliate marketing,
  7. blok marketingowy,
  8. buzz marketing.

Pay per click

Pay per click jest to rodzaj reklamy internetowej, której działanie opiera się na płatności za klikanie w dany link. Osoba, która zleca taki rodzaj reklamy, płaci za każdego z użytkowników, którzy tą drogą przejdą do produktu.

Reklama banerowa

Jest to rodzaj reklamy, która wykorzystuje elementy graficzne takie jak np. animacje, obrazy, gify, czy flashe. Warto podkreślić, że jest to jedna z najciekawszych i najszybciej rozwijających się rodzajów reklamy. Istnieje bardzo duże pole popisy w jej wykonaniu. Ponadto warto zaznaczyć, że banery mogą można zamieszczać w różnych częściach strony. Oczywiście najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie miejsc, które najbardziej rzucają się w oczy.

Email marketing

Ta forma reklamy pozwala na bezpośredni kontakt z klientem za pomocą poczty elektronicznej. Podstawowymi zadaniami takiej reklamy jest budowanie lojalności konsumenckiej i tworzenie relacji z obiorcami.

Bot

Mówiąc o marketingu internetowym, warto także zwrócić uwagę na program komputerowy bot, który całkowicie zmienia strukturę strony. Jest on bardzo wygodny w użytkowaniu, a także szybki i pozwala łatwo wyszukać interesujące zasoby i techniki. Można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju przewodnik po stronie internetowej.

Rola bota może być bardzo ważna podczas procesu zakupu. Sugeruje on odbiorcą produkty zgodne z jego użytkowaniem, np. jeśli ktoś interesuje się malowaniem, bot wskaże wszelkie oferty związane z malarstwem.

Więcej informacji
Informacje dodatkowe znajdziesz na stronie Lembicz.pl – blog o marketingu internetowym, tradycyjnym i biznesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here