Kiedy warto oddać MacBooka do serwisu?

Komputery Apple są niezwykle solidne, dlatego tak wielu użytkowników po nie sięga. Niestety, ale zdarza się, że w niektórych modelach pojawiają się pewne problemy, które może rozwiązać tylko profesjonalny serwis MackBook. Kiedy warto udać się z MacBookiem na naprawę? Podpowiadamy! 

Z jakimi usterkami MacBooka należy udać się do serwisu? 

Kłopoty z baterią 

Praktycznie wszystkie MacBooki są w stanie wytrzymać przynajmniej kilka godzin na jednym cyklu ładowania. Niestety, ale z czasem żywotność akumulatora spada, a to powoduje kłopoty, ponieważ co chwilę trzeba sięgać po ładowarkę. Do serwisu Apple należy udać się, gdy bateria MacBooka przekroczy 1000 cykli. Zwlekanie z naprawą może skutkować przykrymi konsekwencjami. Koszt wymiany akumulatora w profesjonalnym serwisie Apple wynosi około 500-600 złotych. Cena często jest uzależniona od modelu. 

Zacinająca się klawiatura 

Z problemem zacinającej klawiatury do serwisów Apple zgłasza się coraz więcej osób. Mechanizm motylkowy stosowany w nowych MacBookach Pro oraz Air nie działa najlepiej w momencie zabrudzenia. Nawet regularne czyszczenie urządzenia nie przynosi żadnych efektów. W takich sytuacjach konieczna jest wymiana całej klawiatury na zupełnie nową. Po wykonaniu tej usługi laptop znowu będzie w pełni sprawny. Koszt naprawy zaczyna się od około 300 złotych, a może sięgać nawet 1200 złotych. Warto umówić się na darmową diagnozę w serwisie Apple, aby poznać pełną wycenę. 

Uszkodzona powłoka antyrefleksyjna 

Ten problem w szczególności dotyczy 13-calowych i 15-calowych MacBooków Pro. Uszkodzona powłoka antyrefleksyjna przede wszystkim ma duży wpływ na estetykę. Na ekranie można zauważyć przebarwienia, które nie wyglądają najlepiej. Najlepszym rozwiązaniem tej usterki jest całkowite usunięcie powłoki. Dokonać tego może tylko profesjonalny serwisant, który zna się na laptopach Apple. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że przy mocnym słońcu widoczność będzie nieco słabsza. Na szczęście zdjęcie powłoki antyrefleksyjnej w żaden sposób nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. 

MacBook przegrzewa się 

Po pewnym czasie, posiadacze MacBooków narzekają, że ich obudowa nadmiernie się przegrzewa. Temperatura procesora jest często na tyle wysoka, że wydajność urządzenia drastycznie spada. Odpowiedzialny za to jest kurz gromadzący się pod obudową. Próby czyszczenia otworów wentylacyjnych nie rozwiązują problemu, a tak naprawdę mogą go tylko pogłębić. 

Oddając MacBooka do serwisu Apple możesz liczyć na profesjonalne wyczyszczenie wszystkich podzespołów. Do tego wykorzystywane są specjalne narzędzia, a także najlepsze środki. Po czyszczeniu i uzupełnieniu pasty termoprzewodzącej, MacBook będzie jak nowy. Koszt takiej usługi wynosi około 150 złotych. 

serwis MackBook

Jaki serwis Apple najlepiej wybrać? 

W przypadku potrzeby skorzystania z serwisu Apple (https://applefix.pl/), warto wybierać miejsca, które zajmują się wyłącznie naprawą urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Warto spojrzeć również na opinie o danym miejscu. Dobre serwisy Apple wprowadzają do swoich ofert opcję naprawy wysyłkowej. Dzięki temu można dostarczyć do naprawy sprzęt z dowolnego miejsca w Polsce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here